Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2016, 17:08   #4
Eryk
Banned
 
Reputacja: 1 Eryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodzeEryk jest na bardzo dobrej drodze
Cytat:
Gracze: podróżnicy, którzy trafiają do miasteczka Ogary w drodze do stolicy, szukający pracy
To sugeruje, że bohaterowie graczy są najzwyklejszymi ludźmi, typowymi Bożydarami czy tam Kowalskimi. Czy tak jest w istocie?

Cytat:
Mechanika

Test: rzut przeciwko łatwości określonej sumą dwóch najlepiej pasujących do sytuacji cech, rzuca się kością zależnie od umiejętności:
k4, banalne, jest w tym mistrzem,
k6, łatwe, zna się na tym,
k8, średnie, trochę się na tym zna
k10, trudne, niezbyt to kojarzy
k12, bardzo trudne, w ogóle się na tym nie zna
[będzie to jej test, więc zastrzegam sobie prawo jej zmiany, hehe]
przykład: gracz ma umiejętnośc "walka mieczem", deklaruje "próbuję wytrącić mu mieczem nóż z ręki", test cech zręczność + percepcja = 5, rzut k6, jeśli wyrzuci mniej niż 6 to sukces.
Opierając się na twoim przykładzie: Chcę otworzyć zamek wytrychem, rzucam na zręczność 3 + percepcję 3. Sumuję wartość obu umiejętności, co daje mi 6. Postać ma otwieranie zamków na k8, więc rzucam K8 i jeżeli wypadnie mniej niż 6 (czyli suma obu cech) to zdałem?

Mamy wybrać tylko cztery na których się postać bardzo dobrze zna, a co z resztą?
 
Eryk jest offline