Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-05-2016, 01:19   #4
Lifeless
 
Lifeless's Avatar
 
@Marek Rewik

Lista form Lydaar:
1. Brak formy - kiedy nie przybierają żadnej formy (choć teoretycznie Lydaar zawsze mają jakąś nałożoną; wycofują się do braku formy, tylko jeśli są zniszczeni psychicznie albo bliscy śmierci), wyglądem zewnętrznym przypominają cofniętego w rozwoju człowieka. Są wtedy ślamazarni, powolni w reakcjach, niezbyt inteligentni i obojętni.
2. Forma bojowa - w formie bojowej Lydaar mają wyczulone zmysły, ich skóra przybiera brązowawy kolor i twardnieje, a na pięściach, ramionach i stopach pojawiają się kolczaste wypustki. Zęby zmieniają się w ostre kły, poza tym robią się silniejsi i wytrzymalsi fizycznie. Gruczoły wydzielają odpowiednie hormony, przez co cały czas mają podwyższony wskaźnik adrenaliny i szybko się złoszczą.
3. Forma robotnicza - w tej formie także przybierają brązowawy kolor, a ich skóra twardnieje, ale masa mięśniowa ciała znacząco się przy okazji zwiększa. Są wtedy prawie pół raza więksi niż normalnie. Choć wykonują czynności wolniej, równie wolno ulegają zmęczeniu. Śpią dwa razy mniej niż pracują, a ich wytrzymałość psychiczna odrzuca negatywne myśli. W głowie mają wtedy błogą pustkę. Niewiele mówią.
4. Forma opiekuńcza - nazywana także rozrywkową. Odcień skóry zmienia się na błękitny, ta robi się delikatna i gładka, a Lydaar na swój sposób "pięknieją". Praktycznie przez cały czas mają artystyczną wenę twórczą, ich głosy zaś brzmią tak dźwięcznie jak w żadnej innej formie. Używa się jej do opieki nad dziećmi, prac wymagających spokojnej ręki albo podczas gier i zabaw.
5. Forma rozrodcza - normalnie fizyczne cechy płciowe Lydaar są mało widoczne, jednak w tej formie stają się... hmm... rozpoznawalne. Po przybraniu tej formy Lydaar mają problem ze skoncentrowaniem się na czymś innym niż na uciechach seksualnych. Libido stoi na najwyższym możliwym poziomie właściwie przez cały czas, dlatego pary udają się wtedy na rok miodowy i wracają do rodzimego miejsca już z dzieckiem oraz nałożoną inną formą.
6. Forma magiczna - w przeciwieństwie do większości innych ras wszyscy Lydaar są wrażliwi magicznie. W każdej z dostępnych form mogą korzystać ze swojej ścieżki dźwięku, jednak jeśli chcą w danym momencie skupić się na zdolnościach magicznych, nakładają tę maskę. Mają wtedy wyczuloną czułość magiczną, a ich inteligencja gwałtownie skacze w górę. Zdobywają także zdolność multitaskingu. Forma ta jest bardzo wyczerpująca nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, dlatego zaleca się później dłuższy odpoczynek.

Cytat:
Napisał Rebirth Zobacz post
1. Czy nie będzie razić rheońska szamanka, która znalazła się tam przypadkiem?
2. Czy rheonowie podróżują samotnie?
3. Co to znaczy "czerwoni"? Czerwoni w sensie czerwoni kolorystycznie, czy czerwoni jak czerwonoskórzy indianie (czyli tacy "rdzawi" bardziej)?
4. Rheonowie mają jakiś bogów czy cuś?
1. Jeśli przypadkiem, to będzie. Nawet rheońskie kobiety są bardzo agresywne i wojownicze (choć nigdy wobec rheońskich mężczyzn), a takie osobniki zazwyczaj wyznaczają sobie jakieś cele.
2. Wszędzie są wyjątki.
3. Czerwoni kolorystycznie, wyglądają jak napakowane i pomalowane w białe paski buraki.
4. Rheonowie wierzą w boskie pochodzenie swojego wodza wojennego.
 
Lifeless jest offline