Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-05-2007, 15:29   #28
Marcys
 
Reputacja: 1 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
Nie lubię? Huh, obawiam się, że to nieprawda. Prowadze i gram w WoDa przez połowe mojego RPGowego życia, w tym zdążyłem przerobić większość istot i prowadzić conajmniej 3 długofalowe LARPy i wiele jednostrzałówek. Jeżeli chce się prowadzić WoDa, to nie ma sensu prowadzenie samego wampira, albo samego wilkołaka! To wielki, tętniący [no...może w przypadku wampirów nie:P] świat, w którym roi sie od nadnaturali. I trzeba wziąść pod uwage zarówno magów, jak i Pentex, Technokracje, wszelakie łaki, klany wampirze, faerie, demony, fomory i reszte dronów. Jeżeli zebrać to wszystko do kupy to nie, nie jest tak, że nadnaturale spotykają się raz na 20 lat, skoro cały świat[ dosłownie *cały*] jest podzielony między sfery wpływów danych grup i trzeba mocno się nastarać, żeby przeciągając się nie uderzyć kogoś w głowę.

Wiele, wiele godzin spędziłem próbując usystematyzować sWoDa tak, żebym np.nie musiał wysłuchiwać jakie to kłaki są leszczarskie, bo nie są wstanie zobaczyć byle nosferata z Niewidocznością 4. Żeby mechanika była spójna i żeby rzeczywiście żadna z grup nadnaturalni nie miała większej przewagi niż mówi o tym historia świata [która swoja drogą jest niespójna z mechaniką, ale do tego można się przyzwyczaić]. sWod nie jest przystosowany do crossoverów, które jak by na to nie patrzeć, są istotą WoDa. Bo przecież mówimy o WoDzie, nie o wampirze, prawda?
Co jest złego w ujednoliconej, prostszej mechanice, która działa tak smao dla każdego z systemów?

Zmiana Wampira: Maskarade w Wampira: Requiem.... Hm. Requiem to system o wampirach, prawda? Więc jak mieli go nazwać? Nocne Wysysacze: Requiem? Jaka nazwa systemu o wampirach nie profanowałaby idei sWoDa jako systemu o nadnaturalach? Naprawde cięzko mi sobie wyobrazić nową istotę, która nie zostałaby juz opisana w 2 albo 2 rev. edycji woDa...
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD
Marcys jest offline