Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-06-2016, 21:19   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hungmung Zobacz post
Zgłaszam chęć udziału w sesji.

Jako świeżak mam tylko jedno pytanie (Choć pewnie nie ostatnie). Czym jest "pierwszy odpis"? Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź na PW.
Hej,

Zabrzmiało to bardziej skomplikowanie niż jest w praktyce.

Niezależnie od postaci, jaką stworzysz, tak będzie wyglądało wprowadzenie do sesji. Jak już wymyślisz postać, przeczytaj proszę całość i na koniec zadaj sobie pytanie "Co chcę teraz zrobić"? I to opisz. Przekonaj dzikusów na migi, że jesteś ich przyjacielem. Albo poczęstuj kulą ognia. Albo rzuć na siebie niewidzialność i ucieknij. Albo nadziej się na włócznię i zgiń w pierwszej kolejce.

Możesz do tego pobawić się słowem: dołożyć jakieś przemyślenia swojej postaci o ostatnich dniach, zarysować jej historię (retrospekcja: w jaki sposób dostała się na piracki statek?), wygląd, itp., choć postaram się bardziej od lania wody oceniać po prostu poprawność i lekkość pióra.

Jeśli jesteś zupełnym nowicjuszem, to możesz zerknąć na moją poprzednią sesję ([D&D 5 FR] Strażnica na Pograniczu).

Odpis mistrza gry i komplet odpisów graczy nazywam kolejką i z pewnością nie jestem jedyną osobą, która tak robi.

Odpisywać oczywiście można albo w pierwszej, albo w trzeciej osobie, i albo w czasie przeszłym, albo teraźniejszym:

Bhupindar kreślił toporem świetlisty krąg śmierci.
Bhupindar kreśli toporem świetlisty krąg śmierci.
Kreśliłem toporem świetlisty krąg śmierci.
Kreślę toporem świetlisty krąg śmierci.

Ja pozostanę przy pierwszej. Czytam sobie sesję Amona i się zainspirowałem.

Gracze z reguły preferują trzecią osobę, choć nie wszyscy. Albo po prostu jest częściej spotykana.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 19-06-2016 o 21:37.
Lord Cluttermonkey jest offline