Wątek: Szał w Sabacie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2007, 17:15   #1
Rhamona
Banned
 
Reputacja: 0 Rhamona nie jest za bardzo znany
Szał w Sabacie

Witam

Proponuje wam dyskusje na temat szału w Sabacie, jego roli, odgrywania oraz zasad.

Z założenia Sabatnicy zawsze wpadają w szał. Dlaczego? Dlatego, że nie posiadają Samokontroli jak wampiry Camarilli lecz Instynkty.
Co prawda Sabatnik nie może powstrzymać się przed wpadnięciem w szał ale za to w przeciwieństwie do wampirów Camarilli potrafi go w pewien sposób kontrolować.
W zależności od powodu dla którego wampir wpada w szał testuje się odpowiednią Cechę Charakteru. Instynkt w sytuacjach emocjonalnych (gniew, zakłopotanie); Nieczułość przy rozterkach moralnych (krew, głód); Morale dla Rotschrecku.

Z tym tematem nierozerwalnie wiąże się też obrana przez Sabatnika Ścieżka Oświecenia. Głównie dlatego, że ma ona wpływ na to jak dany wampir traktuje szał. Istnieją takie ścieżki, które za grzech główny obrały sobie płynięcie na fali szału. Niektóre ścieżki w ogóle zakładają opanowanie i niedopuszczanie do emocjonalnego zachowania. Konsekwencją takich ścieżek może być zamiana Cechy Charaktery Instynkty na Samokontrolę.

Osobiście uważam, że właśnie typowe dla Sabatu Cechy Charakteru mają wielki wpływ na potęgę tej sekty. To dzięki nim Wampiry Sabatu są takie groźne. Pogodziły się ze swoją wampirzą naturą i starają się żyć czerpiąc z tego ile się da. To właśnie dlatego potrafią wskoczyć w żywy ogień; idą na rzeź nie bojąc się Ostatecznej Śmierci. Choć pojedyncze jednostki nie są może zbyt potężne ich siła drzemie w masowych atakach lub chociażby liczniejszych Sforach.
 
Rhamona jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem