Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-05-2007, 21:58   #1
sante
 
sante's Avatar
 
Exclamation [Storytelling]Wojenny teatr

XVII w. nie było przed, ani po takiego czasu w Europie. Krwawe starcia fanatyków religijny, przeradzały się w wojny między krajami. Czas gdy dynastia Habsburgów rządziła połową Europy. Czas gdy podczas wojny domowej w Anglii, Francja walczyła z połową Europy by wyrosnąć na największą potęgę tamtych czasów, na rzecz upadku Hiszpanii. Czas gdy Rzeczpospolita Obojga Narodów walczyła z Chmielnickim i drugą największą potęgą europy Szwecją. Czas gdy Europa drżała na myśl o nadchodzącym pod Wiedeń Imperium Osmańskim. Czas gdy na zachodzie armia to muszkiet, rapier i pika, a gdy na wschodzie to ciężka husaria, szabla i pijacka odwaga. Czas gdzie zdrady i spiski były na porządku dziennym. Kto nie zna słynnego hasła „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”? Muszkieterowie w długi pięknych lokach, wyperfumowani szli do walki, gdy ich władca zwany Królem Słońcem srał tymczasem na schodach Wersalu. Czas ucisku najbiedniejszych i czas chwalebnej śmierci tych największych. Czas gdy piraci rabowali to co uczciwi zarobili. Czas gdy śmierć była wszędzie. Historie czas zacząć.

Witam

Chciałbym poprowadzić swoją pierwszą sesje. Na początku zrodził się pomysł by to były przygody "płaszcza i szpady", ale gdy zacząłem studiować historie tych czasów(nie chce robić tego byle jak, dlatego analizuje historie okresu akcji), postanowiłem zrobić z tego coś więcej. Będziecie mieli okazję wziąć udział w przygodzie w której nie ma wytyczonej linii. Będą miejsca gdzie was poprowadzę jak po sznurku, ale pojawią się także miejsca takie gdzie to wy zdecydujecie jak ma dalej toczyć się wasz los. Scenariusz zbudowałem tak by historia nadal trwała bez względu jakie decyzje postanowicie(oczywiście nie mówię o przypadkach gdzie będziecie chcieli zabić wszystkich dookoła). Tylko od was zależy komu zaufacie, komu będziecie służyć i jak przez to skończycie swoją historie(jest jeden końcowy wątek do którego (powinniście) trafić, wasze poprzednie poczynania określą to czy zginiecie, czy zostaniecie okryci chwałą). Wiek XVII jest wiekiem tak burzliwym, ze trudno zdecydować się na czas w jakim ma się dziać historia, ale postanowiłem wybrać dość wczesne lata(mianowicie 1643-45), gdzie wojna była wszędzie. Przygoda będzie przeplatana z wielkimi wydarzeniami historycznymi, ale i pojawi się trochę fikcji literackiej (spiski, postacie itp.) Jeśli sesja się uda, stworzę kontynuację, ale o tym innym razem pomówimy.

Liczę na osoby, które będą miały czas na odpisanie przynajmniej 1 posta dziennie. Jeśli ktoś nie zgłosi swojej nieobecności, a nie odpisze przez tydzień, zostanie usunięty. Czasem nawet jeśli ktoś nie odpisze, a nie będzie to konieczne, to pociągnę historie dalej. Oglądał ktoś kiedyś Zorro, czy trzech muszkieterów? Skakali tam po stołach, wieszali się na lampach, jeździli na stojaka na koniu itp. wy też będziecie mogli(tylko bez przesady )

Imię:
Nazwisko(niekoniecznie):
Wygląd:
Wiek:
Pragnienia, marzenia(np. chce zostać księdzem, chce zabić kogoś tam):
Historia: Wasza postać to Francuz. Stworzycie postacie które miały już wcześniej w ręku rapier i broń palną (ale od razu zapowiadam, że nie będziecie herosami, pojawią się postacie lepsze, które pokonacie z czyjąś pomocą, sprytem, lub się do nich przyłączycie). Wasza historia ma kończyć się trafieniem do więzienia w Paryżu. Możecie opisać waszą przeszłość, rodzine itp. (miło widziany fragment opisu walki, bo tej sporo będzie w grze)
Charakter(ale tylko po ty byście wiedzieli czego się trzymać podczas gry):

Słać mi na PW. Potrzebuje 3 osób(na upartego 4 też wezmę)
 
__________________
"War. War never changes" by Ron Perlman "Fallout"

Ostatnio edytowane przez sante : 13-05-2007 o 12:05.
sante jest offline