Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2016, 13:52   #20
AdiVeB
 
AdiVeB's Avatar
 
Reputacja: 1 AdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumny
Lemi kiedyś jak chciałem stworzyć snajpera to mi zaproponował takie działanie sztuczki "Snajper" - Używany celownik optyczny jest traktowany jakby miał dwukrotnie większe przybliżenie, nie uwzględniając przy tym kar za zbyt krótką odłegłość

Zastanawiam się która interpretacja jest ciekawsza i nie oszukujmy się - lepsza? Bo wymagania do sztuczki "Snajper" są naprawdę wysokie (Karabiny 6+ Percepcja 14+) i w podstawce była ona owszem - potężną sztuczką. A w ołowiu mam wrażenie jak na tak wywindowane wymagania jest to sztuczka dość mierna.

Chciałbym ustalić na przyszłość jak to będzie działać bo przy wielu postaciach rozważałem tę sztuczkę ale rezygnowałem z niej przez wzgląd na totalny brak zrozumienia jej w odniesieniu o Ołów.

Rozumiem że z Optyki można korzystać też powiedzmy na odległość 100-200m ale w takim przypadku luneta daje bonus tylko w postaci zmniejszenia testowanej "ogległości" np. jeśli jest 4x to tak jakbym strzelał do przeciwnika który jest ode mnie w odległości 25m. Umiejętność Wiedza Snajperska nie jest wówczas testowana zgadza się? Tylko karabiny? Czy luneta daje też jakieś bonusy niezwiązane bezpośrednio z ogromnymi dystansami i dziwnymi siłami które wówczas wchodzą w skład utrudnień do testu?

__________________________________________________ _

I raz na zawsze chciałbym się dowiedzieć czy dopuszczalny jest dodatek "Dziecko swego ojca" wprowadzający Kanadę. Wiem że Lemi gra w "Eden" Kanadyjką ale nie jestem pewny czy tworzył swoją Kanadyjkę w oparciu o ten dodatek. A dodatek sam w sobie jest ciekawy musicie przyznać jeśli czytaliście.
 
AdiVeB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem