Wątek: Drowia sesja.
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2016, 11:45   #1
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
Drowia sesja.

Cześć

Chciałbym w najbliższym czasie (prawdopodobnie przyszły miesiąc) poprowadzić sesję w której gracze wcielają się w morczne elfy - drowy.

Ideą jest stworzenie warunków do odgrywania zdeprawowanych postaci.

Osobiście chciałbym, by rozgrywka obfitowała w wzajemną interakcję graczy, oraz interakcję z npc - którą ja mogę obiecać z mojej strony.

Dla potrzeb mechanicznych, sesja korzystać będzie luźno z 5 edycji dnd. Ile owej mechaniki tam będzie, zależy w zasadzie od preferencji graczy. Osobiście lubię mało mechaniki, ale nie mam problemów jeśli ktoś chce wykorzystywać ją maksymalnie, czy to w rzutach na perswazję, czy na obrażenia. Z mojego punktu widzenia, ktoś może nawet nie wysłać mi żadnej mechanicznej karty postaci, a jedynie jej fabularną część.

Fabularna część właśnie - należycie do jednej rodziny, jesteście rodzeństwem (co w świecie drowów, oczywiście nie oznacza, że nie możecie być też kochankami albo zaprzysięgłymi wrogami). Dlatego współpracował bym z każdym z potencjalnych graczy przy stworzeniu historii wplatającej jego postać w rodzinne realia.

Cały proces, w zależności od ilości graczy mógłby zająć trochę czasu, ale zaowocował by tym, iż rozpoczynając rozgrywkę, będziecie już “zgraną” rodziną.

Sesja oczywiście miała by swoją, typowo dedekową fabułę - dostajecie zadanie od swojej matki i musicie je wykonać, taki jest trzon. Co nie oznacza iż nie możecie sandboxować na boki - bardzo wręcz bym sobie tego życzył.

Sesja mogła by toczyć się w Podmorku Zapomnianych Krainach, w konkretnym mieście Podmroku Zapomnianych Krain, lub w jakimś tam Podmroku tylko luźno lub wcale nie związanym z Zapomnianymi Krainami.

Mam duży sentyment do Zapomnianych Krain, ale razi mnie ooc graczy. Dlatego wolał bym wyrwać przygodę ze sztywnych dla wielu ram settingu. Oczywiście jeśli chętni preferują Krainy - no problem: przed/po Drizztcie, przed/po Czasie Kłopotów, przed/po Milczeniu Lolth (Lloth), przed/po Spellplauge wszystkie opcje są dla mnie możliwe.

Pozdrawiam Amon.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline