Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2016, 15:36   #8
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jak bardzo losowe jest tworzenie postaci?
Może być all or nothing. Operuje się punktami życia.
Inaczej - podstawowo jest raczej bardzo losowo. 5pkt na optymalizacje po swojemu na siedem wyborów (każdy potencjalnie kosztujący punkt jeśli zamiast losowego rzutu chce się wybierać) w dodatku co pewien czas rzuca się na tabelę tzw. eventu - przerzut niechcianego efektu również kosztuje a efekty są różne. Jednak każdy niewydany punkt życia można pod koniec przeznaczyć na zwiększenie cech bazowych lub punktów kronik

Zaawansowana opcja to 12pkt - praktycznie wystarcza na dowolną kombinację pochodzenia, edukacji, frakcji, zawodu....o ile nie jest to tzw. iconic career z restrykcyjnymi wymaganiami, w dodatku wymagający testu. Test też można zmniejszyć, więc teoretycznie każdy build da się w konsekwencji upchnąć.
Za to w żaden sposób nie można zwiększyć punktów kronik, oraz cech pod koniec tworzenia postaci - czyli jak jakieś punkty życia zostają, są tracone.
Nawet w tej opcji, wspomniane eventy są losowe - stąd nie da się pewnej losowości uniknąć nawet, jeśli wiemy co chcemy. Po prostu będą pewne...brudy w życiorysie

Jestem na etapie wstępnego tłumaczenia tabel do tworzenia postaci na język mniej angielski, aby ewentualni chętni przy rekrutacji byli w stanie ogarnąć dowolny koncept postaci.

Rekrutacji jeszcze nie zacząłem, ale pobawić się możemy.

Wolałbym nie używać generatora online bo dopiero we wrześniu będę miał większość sourcebooków. Teraz mam jedynie corebook - a tam nie ma wielu opcji - głównie zawodów. Nie ma też pełnej sztuki.
 
Asmodian jest offline