Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2016, 19:01   #106
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Krieger Zobacz post
Ja gram antypaladynem u Cluttiego. Nie czytałem żadnych zasad na ten temat i jakoś żyję. Odgrywam zgodnie z moją wizją i zdrowym rozsądkiem.
Akurat w D&D 5E charakter tudzież światopogląd odgrywa marginalną rolę, według twórców może być nawet pominięty, co jest moim zdaniem sensowne w D&D w ogóle (polecam podejście Alexisa z bloga Tao of D&D), ale nie wymagam tego od innych mistrzów gry. Zresztą nawet nie wiem, jak w PF jest rozwiązany balans antypaladyna wobec innych klas - w starszych edycjach (chociażby AD&D 1) "alignment restriction" miał być trade-offem za potężne zdolności klasowe paladyna. Dobrze, że z tego zrezygnowano (przynajmniej w D&D 5E) - "mechaniczne korzyści za fabularne ograniczenia" to według mnie jednak bardzo słaby design zasad...

PS Sam nie wiem, jaki światopogląd pasuje do mojej postaci. Niby będzie narcyzem, ale ten narcyz będzie przenoszony na całą drużynę, w sensie - chce, żeby to byli Poszukiwacze Przygód z prawdziwego zdarzenia, jedyni w swoim rodzaju (bo w końcu to jego kompani), a nie jacyś pierwsi lepsi awanturnicy. Najbliżej mu do "Wilka z Wall Street".

Cytat:
Na dobrą sprawę, jedyną rzeczą, o której wiecie wy, a nie wasze przyszłe postacie, jest istnienie na ziemiach Endhome tytułowego Zaginionego Miasta, którego odkrywanie wcale nie jest obowiązkowe, ale związane jest z nim tło przygody, więc kompletne ignorowanie przesłanek o nim może mieć wpływ na los wszystkich mieszkańców najbliższej okolicy, w tym także waszych postaci i tym samym stworzy nowe wątki fabularne.
Pytanie, tym razem fabularne. Temat: Loża Awanturników.

Czy Valerand może być członkiem Loży Awanturników od pierwszego poziomu? Jeśli tak, to czy w tomiszczach spisanych przez poszukiwaczy przygód nie znalazł żadnej przesłanki o Zaginionym Mieście?
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 12-08-2016 o 19:13.
Lord Cluttermonkey jest offline