Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-08-2016, 16:54   #1
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Ulubiona prowincja Imperium

Witam serdecznie.

Pomyślałem sobie, że spróbuję nieco ożywić dział Warhammera. Założeniem tego tematu jest niezobowiązująca dyskusja na temat uniwersum gry i jednocześnie zebranie przeze mnie informacji, które mogą przydać się przy umiejscowieniu sesji w konkretnej części świata przedstawionego.

Zawsze byłem ciekaw, którą część największego państwa Starego Świata gracze lubią najbardziej. Prowincje Imperium różnią się między sobą, co daje mistrzowi gry różne możliwości w zależności od ulokowania przygody. Ankieta ma za zadanie zbadanie, która z nich cieszy się największą popularnością, ze względu na różne kryteria - pochodzenie bohaterów graczy, miejsce akcji sesji, itd.

Ze względu na ograniczenie opcji ankiety do dziesięciu, musiałem zdecydować się an pewne uproszczenia. Brak wśród dostępnych wyborów Krainy Zgromadzenia (Moot), która choć jest prowincją elektoralną, jest niemal w całości zamieszkana przez halflingi; nie ma również Westerlandu, któey ogłosił secesję; Sylvanii (w Ied. prowincja nieelektoralna, w IIed. część Stirlandu); oraz Sollandu/Sudenlandu (w Ied. osobna prowincja, w IIed. część Wissenlandu). Jeśli ktoś miałby chęć zagłosowania na którąś z nich, niech wspomni o tym w komentarzu.

Osobom mającym nieco więcej czasu proponuję, aby oprócz zagłosowania w ankiecie (jest ankietą wielokrotnego wyboru), krócej lub dłużej opisały, dlaczego oddały głos w taki, a nie inny sposób.

W celu zachęcenia, poniżej uzasadnienie moich głosów.



Osobiście w mniejszym, bądź większym stopniu lubię wszystkie zakątki Imperium. Niektóre od dawna, do innych musiałem 'dorosnąć'. Kilka jednak lubię bardziej, stąd też moja decyzja co do rozłożenia głosów.

Averland

Na wstępie przyznam się, że mam słabość do prowincji rolniczych. Zdradza to chociażby szybkie spojrzenie na to, jak rozdałem głosy. W Averlandzie lubię kilka rzeczy, ale najważniejszą zawsze była sytuacja polityczna prowincji, zarówno w pierwszej, jak i drugiej oraz trzeciej edycji. W obu sytuacjach mamy konflikt pomiędzy dwoma istotnymi rodami, z chwiejną sytuacją aktualnie rządzącego, sprzeczkami na tle religjnym i społecznym, a także niedawnym wydarzeniem, które może zaważyć na losach ksiestwa.

Stirland

W tej prowincji najbardziej lubię to, że pod wieloma względami jest zasadniczo Imperium w miniaturze. Jest też położona mniej więcej w centrum państwa, co pozwala na ewentualne przeniesienie akcji w nieco inne miejsce bez zbytnich problemów. Dodatkowy plus za samych Stirlandczyków, którzy są prawdopodobnie najciekawszymi ze wszystkich mieszkańców Imperium, ze względu na kilka mały dziwactw i smaczków.

Wissenland

Mam na myśli nie tylko 'właściwy Wissenland', ale też Sudenland, które lubię niezależnie od edycji i tego jak wygląda geopolityczna sytuacja w tej części Imperium. Prowincja łączy górskie krajobrazy z rolniczym lub niezbadanym południem i podobną do Reiklandu północ. Częścią prowincji jest też Nuln, moje ulubione miasto Starego Świata.



To tyle ode mnie. Pozdrawiam i zachęcam do głosowania.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem