Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2016, 11:07   #6
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Eliasz od lat gra swoim Tupikiem w różnych sesjach i systemach z gatunku Fantasy, więc nie jest to niemożliwe. Problemem może być tylko przechodzenie takiej postaci z przygody do przygody. Można stworzyć bohatera, który po skończeniu jakiejś tam sesji (dajmy na to WFRP) zagra w sesji innego MG, bo akurat złożyło się tak, że można kontynuować grę tą samą postacią (sesja odpowiadała nabytemu doświadczeniu bohatera, a i bohater spełniał wymogi MG), ale tutaj trzeba mieć sporo szczęścia, bo nie zawsze trafi się odpowiednia kontynuacja.

Zamiast się ograniczać w doborze sesji, lepiej jest po prostu grać kilkoma wersjami tej samej postaci. Sesja D&D? Podsyłasz swojego pierwszopoziomowego krasnoludzkiego wojownika Krogana. Skończysz grać, widzisz ciekawą rekrutację do WFRP i tworzysz Krogana do tego systemu - charakter i wygląd pozostaje ten sam, tylko historia nieco inna (odpowiadająca realiom Starego Świata). Ja tak robiłem z moim krasnoludem Thubedorfem (w WFRP nazywał się Mordinsson, a w DDekach nosił nazwisko klanowe Ironfist). W ten sposób gram tą samą postacią od ponad 8 lat i choć charakter pozostaje mniej więcej taki sam, to za każdym razem gra mi się nieco inaczej. Nawet jak prowadzę to często gracze napotykają NPCa o takim imieniu i mam też elfa (Theadalas Naerdaer), który pojawił się w prawie każdej mojej sesji D&D, a którym też gram od lat.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 23-08-2016 o 11:10.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem