Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-08-2016, 19:33   #8
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Hakon Zobacz post
Warlock. Nie w nieskończoność Wkońcu tarcza/broń którym paruje rozwali się i zostaje golusieńki. Tak jak ze broją itd. kilka trafień i pancerz na złom.
Gdzieś to czytałem, ale nie pamiętam gdzie Ed1 czy ed2?

Jak dla mnie zasady są oka w ed2. Wiecie ile frajdy jest z wyrzucenia 0??? Gdyby to było za losowe to powiem, że człowiek zawsze lubił gry losowe
Ale to moja subiektywna ocena. Każdy gracz i MG lubi co innego.
Wasze widzenie jest ciekawe. Nie powiem. Podoba mi się bardzo. Czasami bym tak zagrał na takich warunkach i zasadach.

Wracając do tematu. Kurczę. Warhammer bez PP to jak Stary świat bez pustkowi Każdemu może się łapa powinąć. Moim zdaniem PP powinno działać jak u mojego dawnego MG w realu Leoncouera. PP ratuje życie. Ale lerzysz i kwiczysz. Bez władzy nad ciałem itd. ewentualnie z możliwością odczołgania się. Zależnie od scenariusza.

Dochodzi jeszcze kwestia taka. Gracz walczy z BN. cios za cios. Jeśli gracz ma frajdę z rzucania to będzie powtarzał wielokrotny. Jak nie przepada, lub już ma dość to pokombinuje nad inną akcją
W podobny sposób rozumiem PPki, ale prowadząc jednostrzała na forum staram się unikać ich.
Nawet przy zasadach opcjonalnych ze Zbrojowni Starego Świata (swoją drogą to kolejna garść reguł do obliczania w czasie walki) czas trwania pojedynków wielce się nie skróci. Nie zrozumcie mnie źle; ja bardzo lubię WFRP 2 edycję i jej mechanikę. Uważam to za jeden z bardziej intuicyjnych systemów, bo można nie grać 5 lat, a po powrocie do systemu wciąż pamiętać większość reguł. Ma jednak swoje bolączki (żaden system nie jest idealny), które ludzie naprawiają na swój sposób (w zależności od tego co postrzegają jako problem).

Kiedy prowadzę dłuższą kampanię (taką, która doprowadzi graczy do trzeciej profesji) lub szykuję sesję dla bardziej zaawansowanych postaci to lubię stosować wyżej opisany wariant reguł z atakami, bowiem obeznani z systemem gracze przestają spamować atakiem wielokrotnym, a kombinują z innymi manewrami ofensywnymi. Po co w normalnym przypadku stosować szaleńczy atak skoro atak wielokrotny umożliwia trzy ataki w tej samej cenie i przy okazji nie obniża defensywy bohatera? Po to powstała ta reguła. Zresztą powstała ona w końcowej fazie testowania drugiej edycji, podobnie z wieloma innymi sensownymi pomysłami, które nie zostały wdrożone do systemu ze względu na pośpiech wydawcy (wiem to ze wpisów MadAlfreda). Było jeszcze kilka innych ciekawych pomysłów, ale nie chce mi się przeglądać archiwa dawno zapomnianych forum.

Swoją drogą, polecam osobom obeznanym z językiem angielskim stronę Strike to Stun, a także WFRP Reddit.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem