Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2016, 11:47   #26
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Asmo, proszę Cię... Nie bardzo rozumiem czego się czepiasz, bo jedziesz ogólnikami i zarzucasz mi coś o braku zrozumienia skali systemu. Really?

Wymienione przeze mnie zasady nie są moim tworem, a popularnymi zasadami domowymi proponowanymi na innych forach (ile razy będę się powtarzał?). Ja je tylko przetłumaczyłem i opisałem swoimi słowami. W dodatku, żadne z nich samo z siebie nie wprowadza żadnego "gore" do systemu walki, a jest jedynie alternatywą dla graczy szukających usprawnienia poszczególnych elementów lub podniesienia ryzyka. Tyle. To jest gra, a Ty próbujesz wciskać mi na siłę powiązania z realizmem w świecie, gdzie bohaterowie ścierają się z wyimaginowanymi istotami, czerpiąc tym samym sporo nawiązań do klasycznego fantasy, czarnego humoru i innych pierdół. Mnie nie obchodzi czy w rzeczywistości głowa po odcięciu odleci k10 metrów, ale fajnie jest w ten sposób uciąć łeb przeciwnikowi.

W swoich wypowiedziach zacząłeś już powoli przechodzić na element psychologiczny starć i psychikę postaci. Miałem już takiego gracza, który poddawał analizie psychologicznej każdego innego BG w sesji D&D (D&D!) i nikt nie chciał z nim grać (zgadnij dlaczego). To był jedyny gracz, którego kiedykolwiek wyrzuciłem z sesji, zresztą na prośbę pozostałych uczestników.

Co więcej, wspomniane wcześniej zasady zostały wprowadzone po to, aby wyeliminować nudne starcia wysokopoziomowych (-profesyjnych) krasnoludzkich wojowników w zbrojach płytowych, bo nie mają sobie równych, a gra na GodMode lub świat pełen czarodziejów (jedyna słuszna kontra) nie jest cool.
-6 do HP to alternatywa do polterowskiego systemu obrażeń. Dla graczy, którym zależy na to by w sesji ich postacie liczyły się z każdym otrzymanym ciosem, a zarazem utrzymać abstrakcyjność walki.
Podobnych drobnych alternatyw jest całe mrowie, wszystkie tworzone pod gusta ich twórców i nie ma czegoś takiego jak jedyny sposób gry w WFRP, który wydajesz się mi wmówić.

E. Mechanika w WFRP jest abstrakcyjna i tak ją widzę. Nie tracę czasu na żadne dodatkowe tabele, a jak chcę większej śmiertelności to mogę zastosować jedną z wymienionych wcześniej reguł. Ja najpierw rzucam kością, a później do jej wyniku dodaję opis fabularny - tabele krytyczne to element wspomagający narrację.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 30-08-2016 o 12:06.
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem