Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-08-2016, 13:12   #28
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Nie bardzo rozumiem czego się czepiasz
Nie czepiam się. każdy gra jak chce. Zauważ, że pisałem ogólnie w stylu - gdyby ktoś chciał modyfikować lub gdyby ktoś modyfikował. Nie odbieraj personalnie - najlepiej niech nikt nie odbiera
Po prostu nie rozumiem idei stojącej za uszczegóławianiem prostego systemu, który szczegółowy być nie miał. I kiedy pojawia się krytyka, wydajecie się nią rozczarowani, lub zirytowani. Są systemy z mechaniką projektowaną do pojedynków czy starć indywidualnych (Dzikie Pola np.)- chyba jedynie post Leoncoeura zbliżył się ideami do jakiejś tam bliższej rzetelności, ale nie modyfikując systemu WFRP w jej podstawie (system cech i zmiennych na których opiera się walka) idee padają w wykonaniu. Podpowiem, że trzeba byłoby odejść od cech jako podstawy do obliczania mechaniki ciosu, a skupić się na technice (jaki cios, gdzie trafi i jakie obrażenia spowoduje) przy cesze jako dodatku do efektywności ciosu.

Cytat:
zacząłeś już powoli przechodzić na element psychologiczny starć i psychikę postaci.
gdzie? Adrenalina to już element psychologiczny i psychika postaci?

Cytat:
Wymienione przeze mnie zasady nie są moim tworem, a popularnymi zasadami domowymi proponowanymi na innych forach
Luz. Przecież błądzących jest więcej

Cytat:
Dzięki wzmożonym zapotrzebowaniu na dobra przyziemne i uciechy cielesne w połączeniu z niechęcią do pewnych innych zachowań tworzy się wiele okazji i powodów do rozmów między graczami, wymianą informacji, przekonań itd.
Mi się to akurat nie podobało, bo jako MG wchodzisz w kompetencje gracza. Niejako poprzez metodę kija i marchewki zmuszasz go do pewnego schematu zachowań, przez co pewne role od razu będą mechanicznie wykluczone z powodu twojej optymalizacji gry czy tego konkretnego house rule. Ascetyczne postaci, czy hołdujące określonemu etosowi pierwsze przychodzą mi na myśl - ascetyk szukający wygód? Biczownik próbujący zapewnić sobie komfort? Nowicjusz folgujący sobie w karczmie?Chyba, że potrzebujesz jako MG haków fabularnych degenerując moralność BG, wtedy może i istotnie poprawia jakoś fabułę.

Są systemy wprost korzystające z pewnej puli punktów, tokenów, żetonów kart czy innych takich, które gracz zagrywa a które powodują modyfikację sceny. WFRP ze swoim systemem modyfikowania rzutów czy PPkami wygląda słabo, choć z ciekawszych zasad domowych widziałem wykorzystanie PPków właśnie jako takich punktów fabuły - a nie jako przycisk "nie zabijaj".
 

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 30-08-2016 o 13:18.
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem