Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-09-2016, 10:00   #1
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
Shadowrun - czy i jak?

Przymierzam się do poprowadzenia Shadowruna na lastinn. Nie przedłużając, przejdźmy do rzeczy. Nie potrafię / nie chcę samodzielnie podjąć decyzji w kilku sprawach.

/-----Klimat-----\
Klasyczny - gracze tworzą postacie shadowrunnerów. Osób które za odpowiednią kwotę w ciemno podejmą się pozornie awykonalnych zadań. Będących na bakier( lub gorzej ) z prawem, ale posiadających swoisty kod honorowy. Najbliższe skojarzenie: heist film
albo
CorpSec - ta sama historia od drugiej strony. Oczami normalnych, praworządnych ludzi, żrących co dzień nutrsoyę, pracujących obowiązkowe 12h/dzień w służbach porządkowych. Funkcjonariuszami którzy pierwszy raz w swoim spokojnym życiu spotkają się z shadowrunnerami. Najbliższe skojarzenie: kryminał
\-----------------/

/----Forma-----\
Surowe misje - spotkanie z Johnsonem(meet, czyli omówienie zlecenia ) będzie już w pierwszym poście rekrutacji. Porządny legwork i inne przygotowania do misji będą kryterium przyjęcia do sesji. Czyli kiedy pojawia się pierwszy post sesji, zaczyna się już jazda bez trzymanki. Nawet rozliczenie misji jest już poza sesją - ląduje w podsumowaniu.
Kluczowa cecha: pracochłonne zgłoszenia
albo
Krótkie epizody Format zbliżony do wzorcowej, pojedynczej sesji Shadowruna. Wszystkie cztery elementy są w samej sesji. Odebraliście nagrodę, koniec sesji.
Kluczowa cecha: powolny start
\-----------------/

/-Chronologia-\
Luźna - Każda misja jest niezależna od wszystkich wcześniejszych. Postacie są tworzone równe ( tak, bez bonusów dla graczy z wcześniejszego run'u ). Za rozwój postaci robi podnoszony co sesję próg startowy. Znajomość wcześniejszych misji nie jest wymagana, ani nawet zalecana - po prostu okazjonalnie wpadnie jakiś smaczek nawiązujący do wyborów graczy.
albo
Data Trails - w nowej rekrutacji odwołujemy się bezpośrednio do wcześniejszej sesji. Może to być kontra przeciwnej korporacji - to wcale nie zakłada że są potrzebne te same postacie albo że zdarzenia będą się działy w tym samym miejscu.
Pojawia się wyjątek od równości startujących postaci: za ukończone runy będą benefity przechodzące do kolejnych. Karma, nuyeny...a może coś jeszcze. Niemniej, rekrutacja i tak jest otwarta. Nowa z świetnym pomysłem na postać i idealnie trafiająca w wymaganą zleceniem pozycję kogoś wygryzie. Mocniejszy nacisk na piętno jakie zostawiacie w świecie gry - na dobre i na złe.
\-----------------/


W przeciwieństwie do sesji które właśnie zamknąłem, to nie będą warsztaty - jestem świadom że Shadowrun jest opasłą, zawiłą mechaniką i będę pomagał z konkretnymi problemami. Jak ktoś ogranie sam podstawy i zapyta " Jak mechanicznie położyć wisienkę na torcie", spróbuję coś znaleźć. Albo stworzyć. Ale "mam koncept, ale nawet nie rozdałem priorytetów" nie przejdzie.
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 01-09-2016 o 10:03.
TomBurgle jest offline