Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-09-2016, 13:53   #1
kinkubus
 
kinkubus's Avatar
 
Reputacja: 1 kinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputacjękinkubus ma wspaniałą reputację
Inkarnate: program do rysowania map

Zachwycona mapkowatością jednej sesji w której biorę udział, postanowiłam przeczesać sieć w poszukiwaniu darmowych alternatyw do ich rysowania. Map, nie sesji.

Znalazłam takie cudeńko: Inkarnate

Jest to super łatwy w obsłudze program do rysowania map. Można nakładać na niego siatki (kwadraty czy hexy), a ubogą (acz konkretną) bibliotekę grafik wzbogacić o pliki z dysku. Najlepiej program nadaje się do rysowania map w małej skali, np. jakieś krainy, wyspy, kontynenty i inne bzdety. Da się nawet rysować kwadratami/heksami, dzięki czemu można zrobić siermiężną mapę do sandboxa, jeżeli ktoś lubi wyraźny podział na sektory.

Rozejrzałam się po sieci i wyczytałam, że miał to być programik fundowany przez kickstartera, ale nie wyszło (zebrali ledwie 20% funduszy). Spekuluję, że po prostu wrzucili to, co mieli gotowe w formie darmowego programiku przeglądarkowego.

Ja jestem zachwycona (być może łatwo mnie zachwycić), bo efekt są bardzo dobre i nie trzeba babrać się z photoshopem/gimpem, co zajmuje znacznie więcej czasu i niekoniecznie wygląda lepiej.

Tutaj próbki mapek zrobionych w programie. Po prostu miód.

https://www.reddit.com/r/inkarnate/
My map-making process in Inkarnate - Album on Imgur
 
kinkubus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem