Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-09-2016, 23:23   #32
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cytat:
Większość wad drugiej edycji da się zreperować w bardzo łatwy sposób, jak wspomniana niska zdawalność: dodanie modyfikatora +20% do każdego rzutu, ale obniżenie rozwoju z profesji o połowę. Ostatecznie skończymy na tym samym, a zaczniemy wyżej. Wymyśliłam to dosłownie przed chwilą (albo gdzieś przeczytałam, sama nie wiem).
Bardziej eleganckim rozwiązaniem jest odwracalność dziesiątek i jedności przy rzucie k100. Daje to efekt identyczny do twojego rozwiązania (szansa na zdanie tekstu zwiększa się niemal dokładnie o 20%).

Ponieważ jestem leniwym wujem i nie chce mi się więcej pisać z telefonu, to tylko przyznam ci rację. Wolf, autor bloga 'Fear and loathing in the Old World', stworzył bardzo solidną fuzję drugiej i trzeciej edycji, która brała z obu to, co najlepsze. Ale i tak nie ukrywam, że wolę grać z użyciem wspomnianej powyżej zasady, albo na mechanice BRP. A poza tym, jest jeszcze Zweihänder.

Do moderacji - ta rozmowa to nie offtop, a dyskusja na temat mechanicznych założeń systemu i podstaw, które pozwoliłyby na sukces systemu w dalszej perspektywie. Ponadto, przypominam, że swego czasu walczyłem z Bakcylem o wolność waszą i naszą oraz o dobre imię forumowej ojczyzny w blogosferze, no i w ogóle taki wyklęty jestem.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem