Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2016, 09:36   #7
Mortarel
 
Mortarel's Avatar
 
Reputacja: 1 Mortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputacjęMortarel ma wspaniałą reputację
Zamówiliście jadło i napitek. Karczmarz uwijał się za ladą kompletując zamówienie. Pieczeń z dzika, duszona potrawka z kurczaka, ciemne piwo, gorzałka, miska kaszy. Młoda służka nosiła jedzenie z kuchni i ustawiała na stole przed wami.

Byliście w połowie posiłku, gdy drzwi w karczmie gwałtownie się otworzyły, a przez próg przeszło kilka osób. Na wasz widok jedna z nich powiedziała coś szeptem do pozostałych i gestem ręki kazała im iść na zewnątrz. Następnie ruszyła ku waszemu stolikowi.


-Witam szanowni państwo. - Zwrócił się do was mężczyzna. -Przepraszam, że przeszkadzam, w posiłku, ale w obliczu okoliczności, które Państwa spotkały, nie mogłem przejść obojętnie.
-Otóż doszły mnie słuchy, że przybyliście Państwo dziś do miasta, a także że ominęliście na przystani punkt opłat. Nie wiem czy jest wam państwu wiadome, ale każdy nowo przybyły podróżny, zgodnie z miejscowym zwyczajem, obowiązany jest do uiszczenia opłaty za "ochronę". - Tłumaczył.

-Jedna srebrna moneta od podróżnego. - Dodał. -Niestety, jako, że ominęliście Państwo punkt opłat, to do powyższej opłaty zostały doliczone koszty windykacji, zgodnie z miejscową Tabelą Opłat i Prowizji, to będzie 1 srebrniak za ustne upomnienie, 8 srebrniaków za egzekucję wierzytelności poza portem, a także 5 złotych koron kosztów windykacji tytułem wynagrodzenia windykatorów. - Wyliczał.

-To daje razem 6 złotych koron. Bardzo proszę o natychmiastowe uiszczenie płatności. - Oznajmił. Zwróciliście uwagę, że mężczyzna bardzo uważnie przygląda się Basimie i Hildur.
 
Mortarel jest offline