Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-10-2016, 19:11   #6
Komtur
 
Komtur's Avatar
 
Reputacja: 15972 Komtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputacjęKomtur ma wspaniałą reputację
Cytat:
Temat kolei należy zacząć o stanu infrastruktury. Obecnie istnieje wiele nieczynnych linii kolejowych, po których spokojnie można by przejechać. Akurat za Wielką Wodą nie ma złomiarzy interesujących się torami kolejowymi. Ale co po wojnie 2020? Szyny kolejowe to masa stali, którą można by jakoś wykorzystać. To powód, dla którego wiele linii kolejowych mogłoby być nieprzejezdnych. Ale z drugiej strony populacja spadła, a ludzie są leniwi, ubytki w infrastrukturze byłyby w pobliżu ich siedlisk. Bo ile szyn wykorzysta postapowy kowal na swoje potrzeby. Jak zagnieździł się taki przy dużej stacji, to nie problem, torów jest wiele, na pewno da się przejechać. Natomiast jak taki gość zacznie demontować tor kolejowy gdzieś w lesie, no to cóż... Na pocieszenie dodam, że szyny kolejowe swoje ważą, szczególnie dłuższe odcinki, więc trudno będzie je przemieścić. A palniki to towar deficytowy.
Problemem infrastruktury kolejowej nie są postapokaliptyczne huty, bo złomostwa jest tyle że kilka pokoleń tego nie przerobi, ale zniszczenia spowodowane przez Molocha, zwłaszcza te powstałe w pierwszych dniach konfliktu.
 
__________________
"Kto się wcześniej z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera" - Mag Rincewind
W orginale -"Early to rise, early to bed, makes a man healthy, wealthy and dead."

Torchbearer dla opornych. Ostatnia edycja 29.05.2017.
Komtur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem