Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2016, 21:51   #10
Cooperator
 
Cooperator's Avatar
 
Scena II: Przyjazny las

Pan Sanders obiecał pani Sanders, że wymieni tę przegniłą sztachetę od płotu. Przy pomocy łapki i młotka odbił - kląc siarczyście - pozakrzywiane, przerdzewiałe gwoździe i oparł sztachetę o płot do czasu aż kupi nową sztachetę. Zrobienie tego za pięć minut zmieniło się w godziny, dni zmieniły się w tygodnie, tygodnie - w miesiące, ostatecznie, nie wiadomo kiedy, minęło od tego czasu osiem lat. Minusem tej sytuacji były krótkie spięcia przy rodzinnym stole, ale niewątpliwym plusem - skrót do lasu.

Za ogródkami rozpościerało się kilkaset metrów kwadratowych ugoru, porośniętego dużą liczbą ostów i innych chwastów. Dalej majaczyła ciemna ściana lasu. Britney, Will, Connie, Sandra i Sam szli ostrożnie przez wysoką trawę, unikając skręcenia nogi w wykopanych przez psy dziurach. Im bliżej lasu, tym więcej śmieci - głównie starych opon, ale przy samych drzewach stała stara lodówka, zapewne dalej przyczyniająca się do rozszerzania dziury ozonowej.

Rytmiczne dźwięki z lasu dochodziły coraz głośniej. Nie słyszeli dokładnie muzyki, ale basy dudniły szatańsko. Gdy minęli pierwsze drzewa rozległ się wysoki, kobiecy krzyk, równie głośne przekleństwo i kanonada śmiechu. Ścieżka, którą szli na szczęście prowadziła dalej od polany, a teren się trochę obniżył, więc cała masa dziwnych dźwięków rozmyła się w ogólnym szumie.

W krzakach obok coś zaszeleściło, głośne potknięcie się Willa o wystający korzeń sprawiło masową ucieczkę ptaków odpoczywających w koronach drzew. W pewnym momencie Connie pisnęła i prawię przewróciła Britney, bo ta by weszła na leżące na ścieżce gwoździe.

W końcu w świetle latarki zamigotał kawałek odblaskowej kamizelki, którą chłopcy oznaczyli miejsce, kiedy trzeba zejść ze ścieżki. Teren opadał coraz bardziej, w końcu zobaczyli rowery leżące opodal szałasu, a światło latarki omiotło niewielką sylwetkę siedzącą nieruchomo plecami do wejścia. Jasna czupryna wskazywała na Johnny'ego.
 
Cooperator jest offline