Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-10-2016, 11:40   #7
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czyli w pierwszej przygodzie level 4, a w następnych już wyższy?
Tak. Powiedzmy, że brakuje wam 500 XP do 5 poziomu po zakończeniu pierwszej przygody. W drugiej sesji będziecie już na 5 poziomie (10k XP). Jeśli drugą przygodę zakończycie na szóstym poziomie mając 17k doświadczenia, to trzecią zaczniecie z taką właśnie pulą doświadczenia. Zachowując tą ciągłość w pewnym momencie wasze postacie wbiją dwa poziomy podczas jednej przygody - na waszą korzyść.

Cytat:
Zaznaczyłem "tak" Pomysł i podejście do prowadzenia mi się podoba. Bardzo fajna koncepcja, która łączy w sobie szerokie pojęcie kampanii i forumowe realia. Idealne rozwiązanie, aby pograć jedną postacią na przestrzeni kilku różnorodnych epizodów. Brak gdoc, również na plus.
Lubię światy dedeków, ale zawsze odrzucała mnie mechanika. Dlatego też rozsądkowe podejście do tejże, pasuje mi niezmiernie.
Bardzo mnie to cieszy. W zasadzie pozwolę na zmianę postaci między sesjami, jeśli ktoś uzna, że jego postać nie jest wystarczająco ciekawa lub za słaba (choć to raczej mało prawdopodobne, bo zwykle staram się dysponować znalezionymi magicznymi skarbami w taki sposób, aby odrobinę zwiększyć siły tych bohaterów, którzy odstają od reszty), ale wtedy zawsze zacznie z minimalną wartością punktów doświadczenia odpowiednią dla danej przygody (w drugiej sesji to będzie 10000 PD) i nieco okrojoną wartością posiadanego sprzętu. Ta sama zasada tyczy się tworzenia postaci po śmierci poprzedniego bohatera. Nie jest to duża kara; można praktycznie powiedzieć, że pozbawiona znaczenia, ale na tyle wyraźna, aby zmotywować graczy do dbania o swoje postacie.

Cytat:
Masz jakiś pomysł jak połączyć postaci tak by stworzyły drużynę a nie tylko grupę indywidualistów? Znaczy coś innego niż "zostaliście wynajęci do".
Chodzi o coś co pozwoliło by łatwo wprowadzić innych graczy i nadało sens współpracy. Coś na kształt gildii czy bractwa do którego gracze muszą należeć (łatwo wtedy wprowadzić nowych a starzy mają powód by pracować wspólnie a nie tylko wykorzystać innych jako żywe tarcze).
Bardzo dobry pomysł! Jakaś gildia czy awanturnicze bractwo pasowałaby tu idealnie i świetnie spajałaby ze sobą pozostałe przygody. Sayane miała swoją Gildię Najemników, co od strony fabularnej było bardzo ciekawym rozwiązaniem i pewnie stworzę coś podobnego. Będzie musiała to jednak być dość neutralna organizacja, aby mogła skupiać osoby o różnych charakterach i może powiązana z jakimś bogiem (coś na wzór Harfiarzy, ale mniej pajacowania), aby podkreślić jej przynależność do świata Zapomnianych Krain.

Cytat:
Jak bardzo chcesz być tolerancyjny dla dziwnych (nie koniecznie silnych) postaci?
Bardzo. Mogą być to potworne rasy, nawet pozaplanarne istoty, ale trzeba z takimi być ostrożnym, aby je przypadkiem nie przepakować. Lubię ekscentryczne postacie, co wcale nie znaczy, że nie ma u mnie miejsca dla krasnoluda z toporem (ba, dla mnie to wręcz klasyk!). Żadnych długich historii nie będę wymagać, bo to nie jest tego typu sesja, ale przy procesie rekrutacji (jeśli będę mieć nadmiar kart) to sięgnę po te postacie, które uznam za ciekawsze.

Cytat:
Sam kiedyś myślałem o czymś takim. Choć ja skłaniałem się ku jednostrzałowym.
Pomysł dobry, wstępnie udzielam poparcia. Zagrałbym w coś szybkiego i z krótkimi odpisami. Choć wolałbym inna mechanikę Np Savge Worlds.
Był moment, że myślałem nad alternatywnym systemem, ale tak naprawdę nie ma dla mnie innych opcji. D&D 3.5 daje mnóstwo możliwości i posiada tyle materiałów, że chyba nie starczyłoby mi życia, aby móc to wszystko wykorzystać. Przy okazji każdy gracz może stworzyć ciekawą i dostatecznie silną postać, niezależnie od tego czy będzie korzystał z SRD czy sięgnie po wszystkie podręczniki.

Zapomniałem wspomnieć o startowym ekwipunku. Zaczniecie z 5400 GP do rozdania na ekwipunek. Jeśli chodzi o magiczne przedmioty to podczas kreacji bohatera korzystamy tylko z tych znajdujących się w SRD. Przedmioty spoza tej listy będą wymagać mojej zgody.
 

Ostatnio edytowane przez Warlock : 20-10-2016 o 11:43.
Warlock jest offline