Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2016, 20:15   #1
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
[Warhammer] Warsztaty dla początkujących

Cytat:
Warhammer Fantasy Role Play (Warhammer FRP, WFRP, ang. Młot Bojowy) - system RPG po raz pierwszy wydany w 1986 roku przez firmę Games Workshop (w Polsce przez wydawnictwo MAG). Na początku, projekt ten miał być tylko dodatkiem do Warhammer: Fantasy Battle. Jednak, WFRP nie zwiększyło znacząco zysków, więc w 1989 roku wydawanie materiałów do tej gry zostało przekazane Flame Publications, spółce-córce Games Worksho skupiającej się tylko na grach RPG. W 1992, z powodu problemów finansowych, Flame Publications przestało wydawać WFRP. W 1995, firma Hogshead Publications zakupiła licencję, która umożliwiała im wydanie nowych materiałów do WFRP. W 2002 roku, właściciel Hogshead, James Wallis, zwrócił Games Workshop licencję na wydawanie WFRP. W 2004 roku ogłoszono wydanie drugiej edycji WFRP, którą zajęła się kolejna spółka-córka Games Workshop - Black Industries. W Polsce drugą edycję wydało Copernicus Corporation.

Akcja Warhammera rozgrywa się przede wszystkim w fikcyjnym Starym Świecie wzorowanym na Europie z przełomu późnego średniowiecza i renesansu. W świecie tym występują cztery grywalne rasy - ludzie, elfy, krasnoludy i niziołki, chociaż istnieją dodatki, które umożliwiają grę ogrami czy gnomami. Glob ten jest zamieszkiwany także przez wiele ras i stworzeń z którymi czasem gracze muszą się zmierzyć, do najczęściej spotykanych należą orkowie, gobliny, skaveny, mutanci i zwierzoludzie.
Witajcie w sondzie dotyczącej warsztatów do Warhammera Fantasy Roleplay dla początkujących graczy. Niedawno zasiliłem szeregi forumowej obsługi, obejmując patronat nad działem związanym ze wspomnianym sytemem, a jedną z rzeczy, które zobowiązałem się zrobić, żeby dostać taki ładny, kolorowy nick, było zrobienie sesji dla początkujących.

Założenie rekrutacji i rozpoczęcie sesji planuję dopiero na grudzień, kiedy będę miał więcej wolnego czasu, ale uznałem, że dobrze zrobię, jeśli przedstawię wstępne założenia do ewentualnej dyskusji i ustalę kilka istotnych rzeczy - przede wszystkim sprawdzę, jaki będzie oddźwięk na koncepcję prowadzenia warsztatów do systemu, od którego zaczynała prawdopodobnie ponad połowa graczy.

Ważne dla mnie jest dowiedzenie się, które warsztaty zdobędo większe zainteresowanie, do pierwszej, czy drugiej edycji. Odrzuciłem opcję prowadzenia trzeciej ze względu na całkiem sporą niekompatybilność z systemem grania przez forum.

Mając na uwadze to, że ostatnio na forum pojawiło się niemało osób nie mających doświadczenia w grach PBF, to ta sesja będzie też pełniła funkcję warsztatów przybliżającyh tajniki gry na internetowym forum.

W rekrutacji umieszczę poradnik, dzięki któremu początkujący będzie mógł samemu stworzyć postać do systemu, zapoznać się teoretycznie z założeniami WFRP i światem gry, wszystko to bez konieczności zdobywania podręcznika.

To tyle teorii, a teraz pora na kilka dodatkowych informacji.

Kogo poszukuję:
  • 2-6 graczy, należących do jednej lub kilku z tych trzech grup: osób nie znających zaznaczonej w powyższej sondzie edycji systemu; osób nie mających doświadczenia w grze forumowej; osób, które w jakimś stopniu są zaznajomione z systemem/światem gry, ale nie miały okazji sprawdzić się na sesji.
  • 0-1 dodatkowego mistrza gry, czyli kogoś, kto znałby wybraną w sondzie edycję systemu oraz świat gry i miałby czas i chęć weprzeć mnie w tym projekcie. Szukam kogoś takiego ze względu na to, że: a) usprawni to rozgrywkę, b) jestem leniwy, c) w razie nieprzewidzianych problemów z czasem na grę z mojej strony, gracze nie zostaliby na lodzie.
  • 0-2 doświaczonych graczy/mentorów, którzy swoje już pograli, ale nadal mają niedosyt Warhammera i są gotowi, poza samą rozgrywką, pomagać mniej doświadczonym współgraczom.

Kilka słów więcej o opcjach w sondzie:
  • WFRP Ied. (gracz) - wybierz, jeśli chcesz zagrać w najstarszą, oryginalną wersję systemu w roli początkującego gracza.
  • WFRP IIed. (gracz) - wybierz, jeśli chcesz zagrać w nowszą wersję sytemu, aktualnie popularniejszą i częściej spotykaną w sesjach na forum, w roli początkującego gracza.
  • WFRP Ied. (mistrz gry) - wybierz, jeśli jesteś gotów zaoferować mi swoją pomoc jako drugi mistrz gry w sesji na mechanice Ied. WFRP.
  • WFRP IIed. (mistrz gry) - wybierz, jeśli jesteś gotów zaoferować mi swoją pomoc jako drugi mistrz gry w sesji na mechanice IIed. WFRP.
  • WFRP Ied. (mentor) - wybierz, jeśli chcesz zagrać w sesję Ied. WFRP, znasz już jednak system i przy okazji gry jesteś gotów wesprzeć mniej doświadczonych współgraczy swoim doświadczeniem, radą i znajomością systemu.
  • WFRP IIed. (mentor) - wybierz, jeśli chcesz zagrać w sesję IIed. WFRP, znasz już jednak system i przy okazji gry jesteś gotów wesprzeć mniej doświadczonych współgraczy swoim doświadczeniem, radą i znajomością systemu.

Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach poniżej.
 

Ostatnio edytowane przez Fyrskar : 31-10-2016 o 20:41.
Fyrskar jest offline