Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-11-2016, 09:27   #10
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Ja nazwałem to Umiejętnościami zależnymi. Tak jak to opisałem, żeby mieć poziom 4 (czyli Suwak) w Umiejetności podstawowej, trzeba mieć wykupioną Umiejętność Zależną na poziomie min. 1

Wg twoje Umiejętności pokrewne trochę się różnią, twoje działają na zasadzie, że kierowca samochodu łatwo się nauczy prowadzić ciężarówkę. Mój pomysł dodaje (komplikuje/utrudnia) zależności rozwoju postaci, czyli np. istnieje wymóg, żeby mieć Ujeżdżanie na poziomie 4, wymagana jest jazda konna na poziomie co najmniej 1.

Wieczorem może uda mi się wstawić do tego tematu listę powiązań Umiejętności do krytyki (albo rozstrzelania). Przy czym mój pomysł uważam bardziej za Regułę dodatkową, a nie podstawową. Podstawą użycia reguł przez MG jest ich zrozumienie.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem