Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2016, 00:35   #17
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ale pomijając coś o diametralnie innej budowie to da się łatwo przystosować, prawie zawsze masz cztery kończyny czy to będą łapy, nogi czy para rąk i nóg. Większy problem widzę w przeliczaniu PK bo to że zwierze ma wysoką budowę nie zawsze musi oznaczać że ma tyle samo krwi co człowiek tej samej budowie
- No przy ołowiowej wersji "hard" właśnie w tym jest największy chyba problem. Z tymi pkt. krwi i ile maja jej nie ludzie skoro nie mają stwory BUD w statach.



Cytat:
Sporo roboty ale myślę że prościej będzie do tego podejść no cóż nie bójmy się tego słowa uznaniowo, ja jak robię opisy to oprócz danych opieram się na recenzjach w internecie, dyskusjach na forach.
- Nie jestem zbytnio przekonany. Znaczy przydałby się jakiś w miarę prosty i uniwersalny sposób nawet jeśli nie superdokładny o odwzorujący całą specyfikę danego pojazdu by można było przerobić to na mechę. Albo zrobić własną bo te zderzaki i odległości są mało użytkowe na metry i segmenty w sesji. A takie grube krechy można by już właśnie sobie podkolorować uznaniowo.



Cytat:
Co do broni to taki szczegół dając klasy co 20 cm, no coż w zasadzie wszystkie pistolety mieszczą się w dwóch klasach a tak naprawdę jak chcesz nosić pistolet w ukryciu to 2cm różnicy robią więcej różnicy niż 10cm w przypadku używania karabinków. Ogólnie warto by rozbić łatwość ukrycia do rzeczywistej składności broni bo (jak dyskutowaliśmy jak tworzyłem postać do Łowcy) dobrze wyważona broń jest szybsza do złożenia się niż źle wyważona. Ja zawsze termin “poręczna” traktowałem jako “w swojej klasie” tym bardziej że oprócz łatwości ukrycia poręczność odnosi się do szybkości dobycia danej broni (co w gruncie rzeczy czasem sobie przeczy, .38 ukryta w kieszeni albo w kaburze na kostce jest trudniejsza do wyciągnięcia niż pełnowymiarowy pistolet w kaburze przy pasie) więc o ile możliwości ukrycia metrowego ekspresu w kieszeni kurtki nikomu nie będę wciskać to jednak jest to broń która powszechnie uchodzi za doskonale wyważoną i błyskawiczną jeśli idzie o przejście z pozycji na ramieniu do złożenia się do strzału.
- Myślę, że sporo osób tak traktuje te niby jedną a dwie kategorię gabarytności. Ale jednak przy takim cichym dualiźmie wychodzą różne paradoksy. A jak dosłownie się by zrobiło jedna kategorię na każdą broń strzelecką byłby spokój. Albo cos jest duże i sie mieści w jakiejś tam kategorii albo innej.

- No i co w tym złego, że klamki mieszczą się w 2-3 kategoriach poniżej średniej? To źle? Nie widzę w tym nic złego. Na tle innych broni palnych są drobniejsze więc łatwiej je ukryć niż większe.

- A umiejscowienie klamki fakt, też powinno mieć jakiś wpływ na dobywanie oprócz samej gabarytności.



Cytat:
Nie pamiętam w jakim systemie (jak ktoś kojarzy to niech mi przypomni) ale kwestie ukrycia broni fajnie rozwiązano klasyfikując wg tego jak można ukryć: kieszeń, kurtka, płaszcz co wydaje mi się czytelną i sensowną opcją.
- W CP 2020 chyba taki system był.



Cytat:
Ogólnie obawiam się Pip że próbujesz stworzyć teorie wszystkiego ale pomijając to czy wzory będą wyglądały zachęcająco dla potencjalnych graczy ( “każdy wzór w książce zmniejsza o połowę liczbę potencjalnych czytelników”) to one i tak nie gwarantują oddania rzeczywistości. Nadmierna troska o realizm częściej prowadzi do niegrywalności niż do stworzenia realistycznego systemu, pełny realizm trzeba złożyć na ołtarzu grywalności jeśli chcemy produkt “sprzedać” graczom.
- W sumie to z tą teorią to na spluwy to fakt. Ale nie widzę innej alternatywy. W podręcznikach ani fanbookach żadnego sposobu na przerabianie spluw samemu nie ma. Jak się chce przerabiać trzeba więc zdać się na robienie "na czuja" ewentualnie mieć jakiegoś eksperta co zna się i na spluwach i na neuro. A to wcale nie takie częste. Ale wszystko się zmienia jeśli miałoby się taki wzór do przerabiania. By można było obsłużyć się samemu. Z garści podstawowych danych, bez eksperckiej wiedzy, bez szukania dniami danych o jednej tylko spluwie, usiąść i znaleźć jakąś spluwę potrzebną na sesję. Albo zrobić dobrze Graczowi gdy przyjdzie i powie, że chce o właśnie mieć taką spluwę jak o ta tutaj.

- I zdaję sobie sprawę, że nierealne jest odwzorowanie wszystkich czy nawet większości aspektów strzelania spluwami. Nie wiem jaki to by musiał byc symulator ale na pewno nie taki co by można było mieć na sesji. Ale to nie jest moim celem w tym tabelkowaniu. Celem jest opracowanie sposoby by większość spluw można było podstawić pod ten sam standard i otrzymać podobny standard. Bez uciekania się do opinii autorów fanbookow, forów, blogów czy gdzie by tam jeszcze nie szukać pomocy czy gotowych pukawek. Ot, by można było usiąść ten kwadrans czy dwa przed sesją i przerobić z wiki jakąś pukawkę na taką do gry na sesję. I nie mówię, że wszystko musi być tak ja ja tu próbowałem zrobić. Ale coś w tym stylu. Gdyby się udało to zrobić wówczas właśnie każdy kto gra w neuro a lubi spluwy, interesi się, chciałby mieć to czy inne cacko na sesji to by mógł sobie sam zrobić. Bo mnie brakuje czegoś takiego a do tej pory nigdzie nie natrafiłem. No to zrobiłem sam.

- A to, że tabelki i wzory zniechęcają większość odbiorców no ok, zniechęcają. Ale nie pisałem tego z myślą o przeciętnym odbiorcy. Jak komuś pasuje granie storytell w neuro ok, niech gra. Komuś pasuje to co jest i nie widzi potrzeby zmian ok, niech gra jak jest. Ktoś uważa, że zrobi spluwy lepiej i profesjonalniej ok, niech robi. Ale nadal chyba byłaby po tym wszystkim nie mała grupka co by mogło jej takie coś się przydać. Jak nawet nie do używania w ten sposób to by opracować coś podobnego. I wtedy ja bym chętnie coś takiego poczytał i potestował

- A, że brzydko ten doc wygląda i cyferek dużo no cóż... To taki brudnopis to raz a dwa tłumaczenie matmopodobne no nie miałem pomysłu jak omówić wzory bez podawania ich i obgadania czy przykłądów by były czytelne. Ale to nadal jak z każdym brudnopisem czy innym zapleczem w porówaniu do finalnego produktu. Czyli może zniechęcać nawet jak produkt nie jest taki tragiczny. Bo produktem tego całego liczenia jest opis spluwy, niewiele rózniący się wyglądem od tego z podręczników i fanbooków. Ten cały doc nie wporwadza nowych wartości i dalej wszystko jest opisane wedle tych kryteriów jak oryginalne spluwy w neuro. Zasady są zbliżone do tych z "Ołowiu" więc ktoś go zna nie powinien chyba mieć trudności z opanowaniem i tego co tu jest.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem