Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2016, 11:21   #35
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Krieger
Dobrze, że jest Zweihander!
I jest szansa na polskie tłumaczenie - wypełniałem dzisiaj jako backer ankietę na ten temat i zaskoczyło mnie, że j. polski był brany pod uwagę jako jedna ze standardowych opcji ankiety, a nie jako "Other (please specify)".

Cytat:
Napisał Gveir Zobacz post
choć zapewne wyskoczy tutaj zaraz Clutterbane z linkiem do mało znanego dodatku pierwszoedycyjnego dot. czegoś tam Fakt, to są wspaniałe smaczki, choć 1 edycja miała tą wadę, że wszystkie dodatki nie były spójne, nie wychodziły pod szyldem jednego wydawnictwa.
Nieprzetłumaczone na język polski nie jest równoznaczne z mało znanym.

Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
Z drugiej strony jestem skłonny machnąć na to ręką. Jakiś czas temu odkopałem mój podręcznik do BRP i szykuję własną konwersję zasad, które będą powierzchownie przeze mnie modyfikowane w zależności od stylu prowadzonej sesji. Podobieństw względem WFRP jest cała mnogość (k100, profesje, umiejętności, brak poziomów itd.), zaś mechanika jest bardziej precyzyjna, nieporównywalnie bardziej uniwersalna, a zarazem równie intuicyjna. Mnie to wystarczy, mam swoją czwartą edycję z zasadami pozwalającymi wcielić się w każdą rasę czy profesję ze świata Warhammera, nie tracąc przy tym na unikalnym klimacie i czerpiąc całymi garściami z fluffu poprzednich edycji, a jeśli jednak wyjdzie czwarta edycja WFRP to nie omieszkam rzucić na nią okiem, choć wątpię, abym dał się naciągnąć na kolejny zakup. Może w innym życiu
Been there, done that (nawet na forum prowadziłem, sesje Księstwa Graniczne). Najlepiej działa na BGB lub Legend + Classic Fantasy, tyle że takie podejście do zasad bardzo odbiega od WFRP - choćby wielu wrogów pozostanie poza zasięgiem możliwości PCs niezależnie od doświadczenia, więc gracze oczekujący typowej dla WFRP szansy na wygraną mogą się srogo rozczarować (nie pamiętam, żeby krasnolud Roran utrzymał się długo w którejkolwiek z walk ). Zbyt jesiennogawędowe jak dla mnie, dlatego w trzeciej części wróciliśmy do drugiej edycji WFRP. BRP zresztą nigdy za dobre w emulacji fantaziaków nie było - taki RuneQuest czy Stormbringer jest dosyć specyficznym i bardzo realistycznym systemem.

All in all, jako odskocznia od WFRP fajnie, czwartą edycją bym tego nie nazwał.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 04-11-2016 o 12:40.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem