Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2016, 12:15   #18
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Ale pomijając coś o diametralnie innej budowie to da się łatwo przystosować, prawie zawsze masz cztery kończyny czy to będą łapy, nogi czy para rąk i nóg. Większy problem widzę w przeliczaniu PK bo to że zwierze ma wysoką budowę nie zawsze musi oznaczać że ma tyle samo krwi co człowiek tej samej budowie
Można wziąć Bestiariusz z Podstawki, gdzie jest podana żywotność maszkar i analogicznie dostosować je do zasad Ołowiu - czyli np. (wartości przykładowe z głowy, nie mam w tym momencie podręcznika przy sobie) bestyja może przyjąć 2 rany Krytyczne, to wg mechaniki ołowiu będzie oznaczać... 8-10 punktów krwi. Na oko. Po weekendzie postaram się opracować jakąś maszkarę.

W przypadku ssaków i zwierząt o podobnej budowie tabela obrażeń z Ołowiu można przenieść bezpośrednio, w przypadku stworów latających ręce zamienić na skrzydkła i uzależnić niemożność latania od konkretnej rany.

W przypadku małych stworzeń, jak szczury, jakieś wiewiórki, króliki (ale nie czarnobylskie!) można by przyjąć uproszczoną zasadę celny strzał - matwy cel.


Cytat:
tyle że z tym będzie największy problem, pomijając przyśpieszenie (wynik stosunku Kg/KM ale też nie zawsze) i hamowanie (często podawane są testowe drogi hamowania) to resztę tak naprawdę trzeba wywnioskować z niejako dowodów anegdotycznych - w postaci opinii testerów bo np to że coś ma mały promień skrętu niekoniecznie przekłada się na manewrowość w ujęciu Neuro bo np Smarty z ich wysokim środkiem ciężkości nie są autami którymi chciałbyś wchodzić z v-max w ostre zakręty.


Sporo roboty ale myślę że prościej będzie do tego podejść no cóż nie bójmy się tego słowa uznaniowo, ja jak robię opisy to oprócz danych opieram się na recenzjach w internecie, dyskusjach na forach.
Można opracować przykładowe pojazdy poszczególnych klas/rodzajów i dać im widełki w statystykach. Czyli przykładowo opracowujemy lekki samochód terenowy (np. Willys MB) oraz z drugiej strony ciężki pojazd terenowy (klasyczny Hummer). Późniejszy MG na podstawie takich referencji może stworzyć własny pojazd (stworzyć neuroshimowy odpowiednik rzeczywistego pojazdu). Po dwa przykłady gotowych pojazdów dla poszczególnych pojazdów (lekki miejski samochodzik, sedan, mięśniak, furgonetka, pickup, ciężarówka, ciągnik siodłowy+redukcja statystyk ze względu na naczepę).

Te podwójne opracowanie jest o tyle ważne, że umożliwi pokazanie wielu możliwości, np. Okres produkcji - pojazd z lat 70. a pojazd 2010, albo kraj produkcji - Ameryka Północna, Europa, Azja itp.



Cytat:
Więc myślę że poręczność w kwestii ukrycia można by rozdzielić od poręczności w kwestii użytkowania i byłoby to bardzo korzyste
Popieram, można to np. zrobić dodając cechę "Łatwa w ukryciu" i "Trudna w ukryciu". Przy czym zawsze trzeba odnieść się do zdrowego rozsądku, bo ta łatwość i trudnośc jest zależna od miejsca ukrycia broni.

Cytat:
Nie pamiętam w jakim systemie (jak ktoś kojarzy to niech mi przypomni) ale kwestie ukrycia broni fajnie rozwiązano klasyfikując wg tego jak można ukryć: kieszeń, kurtka, płaszcz co wydaje mi się czytelną i sensowną opcją.
Cytat:
Pipboy79
- W CP 2020 chyba taki system był.
Tak w CP jest taki system.



Cytat:
No za to niby spryt odpowiada.
Niby tak, ale jak odpowiada. Skoro umiejętności pokazują coś super, to przynajmniej dla Sprytu, jako ogólnej wartości, można by było zrobić wskaźnik podstawowego wykształcenia, czyli spryt poniżej 9 - totalny analfabeta, a powyżej 20 -Einstein/Maxim/Edison nowej Ery.

Z Neuroshimą to ja mam głównie teoretyczne doświadczenie, ale ogólnie zakłada się, że każdy potrafi chyba pisać, czytac i liczyć, co niekoniecznie musi odpowiadać rzeczywistości.




Cytat:
Hmm Tak szczerze Johny...
Moje małe niedopisanie, które zawarłem kilka postów wcześniej, czyli skorelowanie tego z Suwakiem. Wg mnie po prostu Umiejętności nie są takie samodzielnie jak się wydaje. Przykład: Czy początkujący jeździec może nie znać się na Opiece nad zwierzętami? Oczywiście, może. Ale czy Super-Hiper Miszcz zaganiania Bydła i grania na Banjo (czyli Jazda konna na poziomie 4+) może nie mieć pojęcia o opiece nad swoim rumakiem? Wątpię. I na tym polega ta idea Umiejętności Zależnych - wymóc te zależności. Czy jest to marchewka, czy kij - niestety jednak kij, który może ograniczyć radosną rozgrywkę - przy czym częściowo o zakończeniu tej rozgrywkowej swawoli piszemy w tym wątku.

Cytat:
walka w zwarciu to tragedia, liczę na jakąś burzę mózgów.
Wywalić segmenty?
Wywalić segmenty i ograniczyć losowość?
Wywalić walkę w zwarciu <śmiech>

Sam nie wiem co tu napisać, nie mam doświadczenia.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.
JohnyTRS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem