Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-11-2016, 14:36   #6
Cooperator
 
Cooperator's Avatar
 
Reputacja: 1 Cooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumnyCooperator ma z czego być dumny
Przesłałem Wam podstawy systemu, chciałbym przy okazji zwrócić uwagę kilka rzeczy.

Po pierwsze, Wiara (Belief) daje duże możliwości. Tutaj macie ściągę do zasad Wiary. Bez Wiary nie pokonacie potwora. Nie macie zbyt walczących postaci (chociaż i potwór, SPOILER ALERT!, nie jest jakiś pakerny w walce), ale myślę, że sprytu Wam nie zabraknie. Ryzykujcie Wiarę, kiedy możecie, pamiętajcie, że żeby to zrobić, musicie jakoś uzasadnić czymś "magicznym" (ale po pierwszych postach i Waszych postaciach myślę, że Wam inwencji nie zabraknie), bo jak będziecie mieli przebicie, to dostajecie dodatkowy punkt Wiary.

Po drugie, Rytuały i nadawanie dodatkowych słabości. To też jest związane z Wiarą. Generalnie, Rytuały (typu odpędzanie duchów modlitwą do św. Michała Archanioła, ale i pluszaki w każdym rogu łóżka, sól raniąca potwory etc.) dają Wam to, co dają przedmioty, ale jako akcję. Podobnie jak dodatkowe słabości, wymagają akceptacji MG. Trochę odzwyczaiłem się od tak autorytarnej pozycji MG jak jest w tym systemie , generalnie, rzadko kiedy coś odrzucam, pod warunkiem, że jest przemyślane. Dodatkową słabością może być to, że np wampira można odstraszyć krucyfiksem, ale jeżeli będzie to krzyżyk naprędce zrobiony z dwóch patyków, to już tego nie dopuszczę. Myślę, że ten przykład mniej więcej pokazuje kierunek o który chodzi.
 
__________________
"Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje"
Jan Kochanowski
Cooperator jest offline