Wątek: D&D 5e SRD
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-11-2016, 21:47   #15
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Wiem, że tych stron z 5 edycją SRD jest już całe mrowie, ale nie szkodzi podanie jeszcze jednej. Otóż, dziś zauważyłem, że legendarne d20srd.org posiada wersję dla piątej edycji.
Dla mnie zawsze była to najczytelniejsza ze wszystkich wersji SRD, mimo że czcionka dość mała (a może właśnie dlatego?), no i przede wszystkim posiada prostą i estetyczną szatę graficzną.

Taka ciekawostka: Strona ta całkiem niedawno została odsprzedana BoLS Interactive i od tamtego czasu sporo się zmieniło. Zostało dodanych masę ciekawych i prostych narzędzi, które możemy znaleźć tu pod zakładką "Game Master Tools". Część z nich bardziej tyczy się edycji 3.5, ale niektóre łatwo przerobić na piątą edycję. Szczególnie dobrym narzędziem jest "d20 Random Dungeon Generator", który umożliwia nam skonstruowanie interesujących podziemi za pomocą zaledwie jednego kliknięcia myszy. W żadnym wypadku nie urywa to tyłka, bo podobnych narzędzi jest wiele, ale mnie ujęło swoją prostotą.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem