Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-12-2016, 09:19   #44
TomaszJ
 
TomaszJ's Avatar
 
Reputacja: 1 TomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputacjęTomaszJ ma wspaniałą reputację
Ok, za każdym razem, gdy robię ten test wychodzi mi to samo, więc INTJ jestem stuprocentowo. Zaraz... ale czy zawsze? Zastanawialiście się kiedyś kim jesteście gdy wcielacie się w role podczas sesji?
Powtórzyłem więc test kilkakrotnie, za każdym razem dla innej mojej postaci, którą prowadzę/prowadziłem na LI (pomijając kilka, które mniej czułem i/lub były zbyt nieludzkie, np. goblin). Zajęło mi to dobre dwie godzinki, ale uważam, że było to ciekawe doświadczenie. Niektóre wyniki były do przewidzenia, inne niekoniecznie.

------------------- ANALITYCY -------------------

DOWÓDCY (ENTJ)
Shando Wishmaker, czarodziej-najemnik
Bystry, bezwzględny, nieco porywczy i nastawiony na wyzwania. Tu nie było niespodzianek, jedyną jest to, że jest samotnym przedstawicielem zarówno swojego typu, jak i całej grupy analityków, którzy powinni być mi bliscy. Ciekawostką natomiast jest fakt, że liderem grupy nie był, pomimo że nie miałby nic przeciwko.

------------------- DYPLOMACI -------------------

PROTAGONIŚCI (ENFJ)
Melis Sunprism, naiwny kapłan Mystry
sir Elvin de Blacktower, młody rycerz

Obecni tu nie są niespodzianką, myślałem jednakże będzie tu przynajmniej jedna postać więcej, ale najwyraźniej Lilius pasował nieco gdzie indziej. Dwie z trzech moich najmłodszych postaci znalazło się właśnie tutaj.

DZIAŁACZE (ENFP)
Lilius Dwukwiat, półelfi kapłan Chauntei
Turmalina Hammerstorm, rzeźbiarka-geomantka

Dwie sprzeczności, Lilius był uosobieniem taktu i spokoju, drużynowym dyplomatą. Turmalina zaś to wulkan energii i bezczelna baba. Wspólne mają to, że zarówno jeden, jak i drugi charakter mają nieco na pokaz, wewnątrz może siedzi coś innego. Oboje też zostali wydaleni z rodzinnych domów.

------------------- STRAŻNICY -------------------

OBROŃCY (ISFJ)
Harpagon, młody strażnik służbista
Zoltan Hradetsky, operator mecha do wynajęcia

Obaj z militarnym podłożem, obaj stracili całe lub niemal całe rodziny. Pierwszy walczy w obronie przyjaciół i bezbronnych, drugi by zdobyć środki na świetlaną przyszłość dla dziecka, czyli obaj z wyższych pobudek.

DORADCY (ESFJ)
Karl Llevelyn Cabbage, oficer i dyplomata na emeryturze
Hans "Kieska" Apfel, przekupny strażnik dróg

Ok, tego pierwszego spodziewałem się jako Dowódcy, ale najwyraźniej nie ma tego "pazura". Drugiego nie spodziewałem się tutaj tym bardziej. Ich cechy wspólne to fakt że obaj są w podobnym wieku i dość naturalnie weszli w rolę nieformalnego lidera.

------------------- ODKRYWCY -------------------

PRZEDSIĘBIORCY (ESTP)
Knut, brutalny klawisz
"Młot" Bix, mięśnie większe od mózgu
Orgill Karlov VII, pozbawiony mocy nekromanta

Jedyna grupa wśród klasy Odkrywców jest pełna sprzeczności - są tu dwie najbardziej tępe postaci, którymi grałem i prawdziwie błyskotliwy drań. O ile między Knutem i Bixem można by znaleźć podobieństwa - obaj rozwiązują problemy pięścią i w dodatku strasznie to lubią, to Orgill, manipulator i intrygant absolutnie do nich nie pasuje. Choć może to kwestia spojrzenia?
W końcu Orgill przehandlował duszę na swój mózg, wcześniej był właśnie takim prostackim gnojkiem, o rozumku zbyt małym by przekazać mu rodzinną fortunę. Najwyraźniej jednak są wszyscy są podobni, tyle że Orguś używa swojego rozumu zamiast siły by krzywdzić innych i spełniać swoje zachcianki.
Co ciekawe, najliczniej reprezentowana grupa ze wszystkich!

NIEOBECNI

ARCHITEKT (INTJ), LOGIK (INTP), DYSKUTANT (ENTP),
RZECZNIK (INFJ), POŚREDNIK (INFP), LOGISTYK (ISPJ),
WYKONAWCA (ESTJ), WIRTUOZ (ISTP), POSZUKIWACZ PRZYGÓD (ISFP),
ANIMATOR (ESFP)

-------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE


Test pokazał pewne szkielety, na których nieświadomie buduję moje postaci, a różnorakie typy pokazują, że najwyraźniej lubię eksperymentować z kimś odmiennym ode mnie i to w różnych wariantach. Podejrzewam, że w przyszłości coś z nieobecnych grup też pojawi się w moim repertuarze postaci, ale najwyraźniej nikła szansa, by pojawiła się tu moja własna INTJ.
Całkiem odświeżające doświadczenie - zachęcam!
 
__________________
Bez podpisu.

Ostatnio edytowane przez TomaszJ : 03-12-2016 o 09:27.
TomaszJ jest offline