Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-12-2016, 23:43   #3
WolfSet
 
WolfSet's Avatar
 
Reputacja: 1 WolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemuWolfSet to imię znane każdemu
~ Tak, w końcu okazja, by wyrwać się z tej nory.
Michaił pomacał plecak, który spakował już dobry tydzień temu. Do plecaka przywiązany miał koc i bukłak z wodą, a wszystko obciągną złożoną na pół płachtą brezentu. Karczma, nie była dobrym miejscem dla Kozaka, niech wypacykowaniy panicze śpią sobie pod dachem, dla niego najwygodniejszym siennikiem były sosnowe gałęzie a gorzałka najlepiej smakowała mu przy trzaskającym ognisku. Poza tym mimo, że granice Kisleva już dawno zostały za nim, ciągle czuł się niepewnie a wewnętrzny niepokój nie dawał mu spokojnie spać. Dwa tygodnie w tym samym miejscu to zdecydowanie za długo, bal się, że w końcu do karczmy wpadnie pogoń, że znajdą go nawet w tym obcym kraju.
Powoli spojrzał na twarze swoich nowych kamratów. Żywił gorącą nadzieję, że nie odrzucą propozycji zarobku. Poznał ich jednak przez ostatnie tygodnie i doskonale wiedział, że nie byli głupcami i że równie dobrze jak on wiedzą, że ten cwany szlachciura nie zamierza zapłacić im za darmo. Nie zamierzał jednak zabierać głosu, spokojnie wolał obserwować sytuację.
Ponownie spojrzał na twarze towarzyszy i uśmiechną się do siebie w duchu.
~ Tia, miałem wielkie szczęście, że się na nich natknąłem. Nikt nie powinien na mnie zwrócić szczególnej uwagi dopóty dopóki wędrował będę w towarzystwie tak kolorowej kompani.
Michał wyciąga fajkę ojca, nabija ją machorką i spokojnie odpala ją od świecy stojącej na stole. Wie, że być może to ostatnia spokojna chwila dzisiejszego wieczoru. Zaciąga się dymem i czeka na dalszy rozwój wydarzeń.
 

Ostatnio edytowane przez WolfSet : 08-12-2016 o 11:15. Powód: ortografia
WolfSet jest offline