Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-12-2016, 17:20   #5
Ismerus
 
Reputacja: 1 Ismerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputacjęIsmerus ma wspaniałą reputację
Puchar uderzył mocno o stół. Wino wyleciało ze środka, rozbryzgując się o powierzchnię mebla.
-I on wtedy mówi do mnie: "Waszmość racz spróbować tego tileańskiego wina!". No to ja biorę puchar, pije łyk. I wypluwam! Gorszego paskudztwa w życiu nie piłem! Ostre, jak by ktoś w czasie fermentacji siarki nawrzucał. No to zdenerwowałem się. Nikt jeszcze nie dał mi do picia takiego obrzydlistwa. Nawet tutejsze, rozwodnione wino jest o wiele lepsze. Ale wracając do tematu, żeby nie przynudzać towarzyszy moimi wywodami o tutejszym mało zachwycającym winie. Zgadnijcie, co kazałem zrobił z tym szarlatanem. Kazałem przywiązać go do słupa i wylać na niego, ten trunek! - tutaj szlachcic donośnie się zaśmiał, przypominając sobie tamtą sytuację.-Naprawdę, mina tego kmiota była bezcenna. Dwadzieścia beczek wina zostało wylanych!. Szlachcic znowu się zaśmiał. Gdy się trochę uspokoił, wziął kielich i wypił jednym haustem całą jego zawartość.
-Dziewczyno dolej mi wina!- głośno powiedział do stojącej obok niego, przestraszonej córki karczmarza, która co jakiś czas napełniała jego puchar.

Gdy ich mocodawca wszedł do karczmy, Oskar był w trakcie opowieści kolejnej historii i opróżniania wina. Odłożył puchar i zdjął nogi z sąsiedniego krzesła. Wysłuchał jego propozycji, chociaż niezbyt mu się spodobała.
~Kradzież łodzi? To zadanie dla pachołków, a nie szlachty. Nic w tym śmiesznego. Ale z drugiej strony, co mi szkodzi? Wezmę trochę złotych koron i wreszcie ruszę się z tego gnojowiska. ~

-Możesz na nas liczyć, panie- zwrócił się do ich mocodawcy, gdy reszta towarzyszy zadała pytania i otrzymała na nie odpowiedź- podejmiemy się tego zadania. Dostaniecie te swoje ładunki.
 
Ismerus jest offline