Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2016, 22:29   #9
olo19
 
olo19's Avatar
 
Reputacja: 1 olo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znanyolo19 wkrótce będzie znany
Sandrus siedział na końcu stołu z kuflem zimnego piwa w ręku na staranie oprzątanej ławie, pod rozłożonym kocem. Obok siebie miał swój cały dobytek schludnie spakowanym, w niemal idealnym porządku nie było to dla niego niczym nadzwyczajnym zazwyczaj wszystko robił zgoła pedantycznie i dokładnie wręcz do przesady.
~Nie tak to pewnie widział by ojciec, gdyby wiedział jak toczą się moje losy zbeształ by mnie srogim słowem. Miałem wszak szukać przyszłej wybranki i dorobić się majątku na założenie własnej rodziny. Tymczasem siedzę w karczmie i chleje na kredyt, gorzej być nie mogło przynajmniej towarzystwo jest niczego sobie ba wręcz morowe. Zobaczymy co zdziała gospodarz w końcu to poczciwy człek, ciekawe czym uraczy ten jego możny czy tam mocodawca.~
Gdy tylko usłyszał rozmowę gospodarza z ich przyszłym zleceniodawcą, zacisnął żeby i pięści, wszak nie rozumiał tych miejskich podziałów ale wolał się nie mieszać bo już nieraz przekonał się, że to zbyt niebezpieczne oraz z goła inne od jego wizji świata. Gospodarz był poczciwy i nie zasłużył sobie na takie zachowanie, normalnie nigdy nie zgodził by się na praca u takiego gbura. Po wyjściu "mości szlachcica" przemówił lekko kalecząc język jak to zwykle u niego bywało:
- Nie jest dumny z jego zlecenia, lecz nie wolno nam patrzyć jak szpak tylko brać co nasze bo się naszemu zbawicielowi oberwie za nas. Spojrzał w stronę gospodarza i kontynuował:
-Z chęcią z tobą pójdę przyjacielu może powiem, że myśmy w podróż ruszyć musim a złotych nima w zamian bezpiecznej będzie razem. Łykną to jak jam ostatni łyk piwka.
Skończywszy wziął swoje tobołki i ruszył za towarzyszem.
 
__________________
"Skoro ludzie to pionki, kim jest król"
olo19 jest offline