Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2016, 17:42   #6
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kelly Zobacz post
Wydaje mi się jednak, że renesans owych jednolinijkowców przeszedł wraz z upowszechnieniem doca, gdzie można tak naprawdę robić to samo. Wstawiać krótsze wpisy, ale ze względu na możliwość poprawek, uzupełnień, wstawek jest znacznie bardziej elastyczny.
To drugie zdanie skojarzyło mi się z nikczemnym zjawiskiem "safe space". Skojarzenie wynikało z tego, że chciałem pierwotnie odpowiedzieć "no tak, bo w życiu też można mieć poprawki, uzupełnienia i wstawki". Gdoc jest zły, bo można na nim tak naprawdę robić to samo co w krótkich odpisach na forum tylko jest sztuczny (no bo można poprawić) i wtórny (no bo i tak gracze przez gdoc wklejają na forum to co napiszą na gdoc).
Cytat:
Napisał Gosford Zobacz post
Muszę przyznać, że "krótkie opowiadania" wydatnie kojarzą mi się z grami fabularnymi w tzw. "sypialni", które zazwyczaj urywają się tuż po wirtualnym szczytowaniu, skutkując długością nie przekraczającą 5000 znaków. Czyli są takimi jednostrzałowcami.

Dla mnie tylko rozpisane wpisy oraz sesje, chyba że gram z kimś kogo rozumiem bez słów. Ale to niezwykle rzadka sytuacja.
Jak liczysz znaki? Kopiujesz do worda? Jak dla mnie to dobry pomysł, żeby sesja nie była rozpisana, ale żeby działała.
Cytat:
Napisał MistrzGry Zobacz post
Mały eksperyment:

Co powiedzielibyście na temat odpowiedników krótkich opowiadań-jednostrzałowców jako sesji? Z wypowiedziami raczej jako dialogami, niż opisami? I tak, by całą sesję przyjemnie się czytało na - najlepiej - jednej stronie (to już dla czytających)?
Bez przesady. Wystarczy, że dobrze gra się grającym (no, żeby przyjemnie czytało się grającym w czasie gry) - nie-grającymi po co przejmować się?
 
Anonim jest offline