Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-05-2007, 21:34   #8
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Wątróbka drobiowa a'la Lhian

Wiem, wątróbka drobiowa to niby takie banalne, proste danie, a jednak....

Składniki na 2 osoby:

* 30- 40 deko wątróbki drobiowej< najlepiej jest po marudzić w mięsnym i wybrać taką najjaśniejszą>
*2-3 cebule < jeśli kto lubi, może być czosnkowa, lub czerwona, ale według mnie najlepsza jest zwyczajna>
* 2 jabłka < najlepiej jakieś twarde i soczyste, np. koksa>
* pół puszki piwa < idealnie nadaje się czerwona warka>
Sól, biały i czarny pieprz, majeranek w dużej ilości.

Wątróbkę myjemy, czyścimy ze wszystkich niepożądanych elementów, rozkrajmy na pół < te które są połączone>, wkładamy do miski, zalewnym piwem, wstawiamy na godzinkę do lodówki.
W tym czasie możemy obrać i posiekać cebule < najlepiej w tak zwane piórka, czy krążki, ale kostka ostatecznie też może być.>
Jabłka umyć, przeciąć na pół, wyciąć gniazda nasienne, każda połówkę pokroić na plasterki.

Po odpowiednim czasie, wątróbkę wyjąc z lodówki, odcedzić na sitku < piwa nie wylewać, jeszcze się przyda.>
Rozgrzać na patelni olej, wrzucić wątróbkę.
Podlewać na patelni ową wątróbkę piwem, by nie wyschła, i żeby jeszcze bardziej przeszła jego smakiem i zapachem.
Po 6-7 minutach wrzucić do wątróbki cebulę, smażyć razem, aż cebula się zeszkli.
W tym czasie na drugiej patelni podsmażyć jabłka obficie posypane majerankiem.
Ważne jabłka podsmażyć, a nie zrobić z nich dżem, czyli smażyć bez przykrywki.
Dodać jabłka do wątróbki, dodać przyprawy do smaku < ja preferuje wątróbkę z dużą ilością białego pieprzu, ale....>
Najlepszy do tego jest świeży pszenny chleb, lub bułki.

SMACZNEGO!!
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay

Ostatnio edytowane przez Lhianann : 24-05-2007 o 21:37.
Lhianann jest offline