Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2007, 15:08   #5
Angrod
 
Angrod's Avatar
 
Reputacja: 190 Angrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie coś
Nie chciałbym wyjść na czepliwego. Podarował bym ci zwrot "ów miecze" podarowałbym ci "Kurokawe" i szereg innych błędów ortograficznych, ale Szczerpca nie daruję. Sprawdzaj pisownie w Wordzie albo w Firefoxie.

Sam artykuł, według mnie jako taki, nie udowadnia tezy zawartej w temacie że miecz europejski nie jest gorszy od katany. Piszesz o grawerowaniu, ozdobach, kulcie miecza, symbolice, pochodzeniu i innych mało istotnych szczegółach, a o najważniejszym, czyli o zastosowaniu i technice walki traktujesz bardzo skąpo twierdząc, że jest podobna ale trochę inna. Ktoś niezaznajomiony mógłby też wywnioskować z artykułu że wygięta głownia katany była jedynie formą artystyczną. Chyba nie muszę udowadniać, że tak nie jest? Mógłbym się jeszcze spierać o to, że miecze postaci na wpół baśniowych jak Króla Artura czy Robina Hooda powinny być wymieniane obok postaci historycznych, raczej przy fantasy, ale jest to mało istotne bo tego typu klasyfikacja jest dopuszczalna.
 
Angrod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem