Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2016, 18:43   #1
brody
Konto usunięte
 
Z horrorem w nowy rok

Zamierzam w połowie stycznia odpalić sesję w klimacie horroru. Z racji, że pomysłów i chęci kilka, to prosiłbym was o opinię. W co najchętniej byście zagrali. Poniżej lista propozycji:

- Wampir - Kroniki Giovanich - potężna saga, ciągnąca się przez wieki. Rozegranie jej całej zapewne nie jest możliwe w warunkach pbf-u, ale who cares. Można zacząć od początku lub wybrać jakąś późniejszą część opowieści.

- Ravenloft - dedekowy, gotycki Świat Mgieł, to całkiem przyjemne miejsce do rozegrania klimatycznej opowieści grozy. Myślę nad poprowadzeniem czegoś co zostało już wydane, aby właśnie móc bardziej skupić się na klimacie. Na pewno nie będzie to sesja dla wszystkich fanów DnD, gdyż mocno ograniczę zarówno grywalne rasy, jak i klasy. Wszystko po to, żeby uniknąć przesadnego skupiania się na mechanice.
Proponowane przygody to:
- Castles Forlorn - przygoda o zamku Forlorn i jego władcy. Ciekawa, ale i troszkę wymagająca, gdyż zamek istnieje jednocześnie w trzech przedziałach czasowych.
- Ravenloft I6 - pierwszy moduł do ADnD przenoszący BG do Krainy Mgieł, a konkretnie do słynnej Barovii. Opowieść o walce z panem tej domeny hrabią Strahdem von Zarovichem
- The Evil Eye - przygoda w domenie Invidia w trakcie, której można odkryć wiele sekretów, tajemniczych Vistani.

- Zew Cthulhu - rozgrywka w swej najbardziej klasycznej i kanonicznej formie. Lata 20-te XX wieku. Marzy mi się rozegranie Orient Expressu, co wy na to? Do wyboru proponuję też przygodę ze zbioru “Terror Australis”, czyli akcja wśród australijskich bezdroży, dzikiej zwierzyny równie niebezpiecznej, co istoty z Mitów, do tego prastare sekrety oraz Aborygeni i ich ciekawa mitologia. Mam też autorski pomysł w klimatach gangstersko-cthulhowych. Grupa młodych gangsterów dostaje zdawałoby się proste zadanie ściągnięcia należności do pewnego antykwariusza. Oczywiście z pozoru banalna misja przeradza się w najgorszy koszmar ich życia.

- Wraith - Getto Terezin - ponura opowieść o wojnie, o cierpieniu i upiorach. Scenariusz jest czymś na kształt preludium i wprowadzenie do świata Upiora. Grupa Żydów, mieszkańców getta zostaje wyznaczona do obsługi kolacji w biurze komendanta obozu. W czasie tej kolacji dochodzi do wydarzeń, które zachwieją psychiką zarówno ofiar, jak i oprawców.

- Deadlands - Miasto Umarłych - autorska, westernowa opowieść inspirowana filmem “Od zmierzchu do świtu” BG to grupa wyjęty spod prawa przestępców. Uciekając przed pościgiem szeryfa, trafią do bardzo, bardzo dziwnego miasteczka.

Zapraszam do głosowania i dyskusji.
Sonda potrwa do 5 stycznia, a sesja ruszył mniej więcej tydzień później.
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.

Ostatnio edytowane przez brody : 26-12-2016 o 18:48.
brody jest offline