Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-12-2016, 09:34   #3
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Żebyśmy mieli jasność, poniżej opisuję tak jak bestię rozumiałem zawsze ja i te dziwne istoty które mnie w wampira wciągnęły, zwane potocznie graczami. W żadnym wypadku nie należy tego traktować jak prawdy objawionej.

Więc pierwsze co powinienem powiedzieć to to, że w mojej wersji Bestia to nie zwierzę ani nie zwierzęca część wampira. To nawet nie zwykłe instynkty. To najbardziej pierwotne, niskie i dzikie odruchy. Mechanizm walcz (szał) albo uciekaj (rötschreck) na sterydach i bez hamulców.

Taki wamp może to wypierać (opanowanie) lub próbować zaakceptować siebie takim jakim jest (instynkt) ale Bestia jest, zawsze, przyczajona, na granicy świadomości, czeka by przejąć kontrolę.
Tu możecie mnie poprawić bo dawno nie zaglądałem do podręcznika ale wydaje mi się, że wydawanie siły woli jedynie czasowo powstrzymuje lub daje kontrolę nad Bestią. A przynajmniej ja pamiętam, ze to był zawsze ten aspekt wampira którego nie dało się w żaden sposób zredukować do prostej uciążliwości.

Co zaś taka bestia mogła to już zależało od konkretnej sytuacji. Taki przykład:
Grałem kiedyś wiedźminem (bruja - kto kuma suchara ten wariat), takiemu wiadomo, że niewiele trzeba. Więc kiedy wpadł w szał, bestia dopakowała (zużywając krew - narrator był mendą i tyle) siłę na maksa, a to razem z potencją sprawiło, że postać choć miała całkiem fajny rewolwer zaczęła okładać ghula samochodem.
Bestia po prostu nie wykorzystuje najlepszych, a najbardziej bezpośrednie metody.

A teraz prawdziwy gwóźdź programu czyli faktów garść.

Primo, to czy masz instynkt czy samokontrolę definiowane jest przez ścieżkę oświecenia, a ścieżka jest definiowana przez to jaką postać chcesz stworzyć, ergo, nie rozpatrujmy tego od końca bo to bez sensu o ile nie próbujemy uskuteczniać powergamingu (o co w wampirze nie trudno i co jest kompletnym bezsensem w tym konkretnym systemie).

Secundo, bestia to coś czego gracz powinien unikać. No po prostu nie chcesz jej wypuścić na wolność i już, takie są założenia autorów.

Tertio, zanim zaczniesz się zastanawiać jaka jest Bestia zastanów się nad człowieczeństwem (ścieżka oświecenia).

Quadro, tu miało być coś mądrego, pamiętam, że to było mądre, ale niestety nie spałem od wczoraj rano i szara komórka wzięła sobie wolne, a jest singielką.
 
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem