Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2016, 12:57   #1
corax
Krucza
 
corax's Avatar
 
Reputacja: 1 corax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputacjęcorax ma wspaniałą reputację
[Mag:Wstąpienie] - Army of Dreamers

My father says that almost the whole world is asleep.
Everybody you know, everybody you see, everybody you talk to.
He says that only a few people are awake, and
they live in a state of constant, total amazement...







- Scotty! Wracaj tutaj natychmiast!
Młoda dziewczyna w postrzępionych spodniach, podkoszulku i cienkim kangurku gnała za uciekającym psiakiem, obecnie upajającym się chwilową wolnością.
- Czekaj, aż Cię złapię, ty worku na pchły! - mamrotała ze złością przez szczękające zęby.
Wieczorna ciemność zapadała szybko, a nad Grand Canal unosiła się coraz gęstsza mgła. Niewielki Jack Russell gnał z jazgotem w dół Hanover Quay by w końcu zniknąć z oczu ścigającej go dziewczyny.
- Scotty! - wrzasnęła już głośniej i z rosnącym niepokojem przyspieszyła - Wracaj!
Pies stał na sztywnych łapach, naprężony, z ogonem ustawionym na sztorc. Po raz pierwszy w swoim dwuletnim życiu przyjął pozę wskazującą.
- Scotty? - zaskoczenie wyrwało dziewczynie pytanie z ust i uniosło je w mrok w formie niewielkiego obłoczka pary. W duchu zganiła się i ofuknęła, jednocześnie próbując wypatrzeć to na co wskazywał jej pupil. Mimo, że po biegu było jej ciepło poczuła nagle stające na karku i ramionach włoski. Postąpiła ostrożnie kilka kroków do przodu, sięgając ku obroży upartego psiaka. W końcu dostrzegła to, co wskazywał jej pies i sama zamarła.

Na brzegu betonowego molo, w mdłym świetle latarni ujrzała na wpół unoszącą się w wodzie postać, którą otaczała połyskująca bladym światłem poświata...


Sytuacja


Co zrobiłbyś, gdybyś obudził się w obcym miejscu nie wiedząc skąd się tam wziąłeś? Skąd wzięły się twe rany?

Co powiedziałabyś pierwszej napotkanej osobie, mając głębokie przeświadczenie, że nie należysz do tego miejsca i czasu?

Jakie byłyby Twe kolejne kroki gdyby jedyną rzeczą jaką pamiętasz było jedno jedyne imię?
Imię osoby, która jak kotwica stałaby się przez moment źródłem wszelkiego szczęścia i poczucia spełnienia? Imię, którego wspomnienie wywołałoby w Tobie fizyczny ból rozłąki i rozpaczliwe uczucie straty?

Jak daleko podążysz za odnalezieniem siebie? Jak daleko posuniesz się by znaleźć wszystkie odpowiedzi i … tę najważniejszą osobę?


Czas i miejsce początkowe akcji:

Dublin, Irlandia, czasy obecne


Mechanika:

Mag - Wstąpienie

KP:
Standardowa, podstawowa postać

Tradycje czy nie:
Tak, dla Tradycji - nie dla pozostałej reszty

Punkciory:
Nie zależy mi na standardowym podziale umiejek, a więc macie 27 punktów do rozdysponowania na nie.

Wady:
Nie więcej niż za 5 punktów


Klimat

Jaki klimat jednym słowem? Magiczny

Plus wszystko to, co się graczom z tym kojarzy. Można wrzucać tutaj swoje wyobrażenia do wora, wstrząsać, mieszać itd. Aczkolwiek, ostrzegam z góry: zastrzegam sobie prawo do zawetowania części lub całości graczowych imaginacji.

Jeżeli są jakieś dalsze pytania, proszę o PW.


Tak i nie – czyli widzimisię MG:


Nie wymagam:
  • znajomości historii
  • sztywnego trzymania się wiedzy książkowej
  • znajomości 100% mechaniki ani nawet znajomości na wyrywki (dla nowalijek Magowych: w ostateczności mogę pomóc w tworzeniu KP mechanicznego)

Wymagam za to:
  • zaangażowania w kreację
  • odgrywania swych postaci w klimacie sesji
  • inicjatywy
  • światotworzenia – temu przyklaskuję szaleńczo (chociaż patrz uwaga o prawie veta)
  • normalnej długości odpisów – żadne jednolinijkowce ani „na wysokość awatara”. Mówiąc wprost odechciewa mi się w takich akcjach: tracę przy nich wenę i zacięcie do prowadzenia. Wiecie, tak jak wszędzie działa tu zasada „what you give is what you get” czyli obopólna wymiana energii.
  • ozdobniki – w formie wina, kobiet tudzież mężczyzn i śpiewu, ilustracji mile widziane byle z umiarem
  • płeć graczy = płeć postaci
  • sesja 18+ - wszystkie brudy dozwolone, nie będę zakładać kagańca cenzury graczom ani sprawdzać metryczki urodzenia

Ilość poszukiwanych graczy:

Jedna/jeden

Czemu tylko tyle? Bo chcę wraz z graczem/graczką stworzyć magiczną opowieść.

Tempo i długość sesji:

Posty dla graczy – 7 dni + 3 dni dla MG
Na początek jednostrzał z luźno zarysowanym scenariuszem. Luźno, bo ponownie chcę z graczem/graczką stworzyć magiczną opowieść.

Gdoc

Wolałabym go mniej niż więcej. Opcja do dogadania z graczem.

KP

Część mechaniczna jest mi obojętne w czym: gdocu, excelu, standardowej KP. Proszę o wskazanie co zostało wykupione za freebisy.

Historia postaci – nie musi być na gazylion stron, bo będziemy ją wspólnie odkrywać na nowo podczas sesji. Historia powinna jednak zawierać standardowe tło, opis postaci z avkiem (preferencje dla postaci w wieku ok. 30+), opis 1-2 ważnych NPCów w życiu postaci, co napędzało Waszą postać i do czego dążyła.

Awki - preferuję zdjęcia niż ilustracje, ale nie będę super upierdliwa w tym względzie, byle klimatyczne, więc bez mangi/anime etc.

Czas trwania rekrutacji:

Termin ostateczny, sobota 21/01 20:00. Wyniki ogłoszone zostaną 22/01.
Zgłoszenia (mechanika plus historia) na PW. Zastrzegam jednak, że sesja może się nie odbyć, gdybym nie otrzymała zadowalającej mnie karty
 

Ostatnio edytowane przez corax : 28-12-2016 o 19:00.
corax jest offline