Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2016, 22:10   #1
Amon
 
Amon's Avatar
 
Reputacja: 1 Amon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputacjęAmon ma wspaniałą reputację
[wampir] Wampir bez mitologii WoD i za komuny

Cześć

Planuję w nadchodzącym roku poprowadzić sesję wampira.
Myślę nad Polską w mrokach komunizmu, coś pomiędzy latami 50tymi a 80tymi. Chcę wybrać jakieś jedno konkretne miasto na miejsce rozgrywki.
Niby nic nadzwyczajnego ale, chcę całkowicie wyrzucić przez okno historię świata mroku, zostawić jedynie jego mechanikę, której (ci co u mnie grali wiedzą) i tak za dużo nie używam.
Jak to ma działać:
Cała bajka o Kainie itp, jest tylko jednym z zabobonów, w jaki wierzą same wampiry, a przynajmniej te starsze, z określonego kręgu kulturowego. Inne wierzą w pochodzenie od jakiś hinduskich bogów, kosmitów, wirus, tak jak w życiu. Chodzi o to, że gracze nie będą mieć żadnego pewnika w podświadomości bo czytali to i to.
Nie ma klanów, mechanicznie wszyscy grają Caitiff’ami, ale obowiązkowo muszą wybrać pełne 7 punktów w wadach. Oczywiście można wybrać takie wady by przypominały bądź wręcz imitowały konkretne wady klanowe i w ten sposób odgrywać jakiś kanoniczny klan, nawet nazywać siebie członkiem tego klanu Nosferatu (z wadami wyglądu), Ventrue (żywienie) itp. Jednak inni gracze mogą w się całkowicie wypiąć na taką postać “Wampiry z Kartaginy taaa jasne, a Kopernik była kobietą”
To samo z pokoleniami: Liczenie “Od Kaina” ma taką samą wartość jak liczenie lat od Jezusa. Wampiry rozumieją, że krew się rozwadnia, ale widzą też że wzmacnia się w czasie diabolizmu. Są więc tacy, którzy uważają, że te wcześniejsze pokolenia (4,3 itp) są tak naprawde młodsze - wampiryzm wyewoluował setki tysięcy lat temu w formie podobnej do dzisiejszych ghuli i poprzez tysiąclecia diabolizmu i eksperymentów “przedpotopowcy” doszli do swojej potęgi.

Taka zajawka pomysłu.
Pytanie: czy byliby chętni na coś takiego?

Pozdrawiam.
 
__________________
Our obstacles are severe, but they are known to us.
Amon jest offline