Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2017, 20:06   #18
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Tajniacy: Obrazki

Samodzielna gra, wykorzystująca tę samą mechanikę co wspomniani wyżej Tajniacy. Czym się więc różni? Głównie tym, że zamiast kart ze słowami mamy karty z obrazkami. Ilustracje są czarno-białe i często przedstawiają połączenie rzeczy z kompletnie "różnych bajek" przez co są dość abstrakcyjne. Czy gra jest lepsza, czy gorsza od oryginału? Która jest łatwiejsza? Zdania są podzielone. Według mnie obie są warte uwagi, ale Obrazki są nieco trudniejsze. W myśl powiedzenia "jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów" - ilustracje generują często więcej skojarzeń, przez co trudniej jest podążyć tym samym torem rozumowania, co kapitan drużyny. Ponadto zdarza się, że uwadze kapitana umyka jakiś drobny szczegół, przez co jego własna podpowiedź okazuje się strzałem w stopę. Ta zwiększona trudność ma zresztą swoje odzwierciedlenie w mechanice rozgrywki. O ile bowiem w podstawowej wersji mieliśmy rozłożonych 25 kart, o tyle w obrazkach jest ich tylko 20.

Polecam spróbować. Podobnie jak w zwykłych Tajniakach, kart jest tutaj mnóstwo, więc gra nieprędko się znudzi. A same ilustracje są bardzo ładne / śmieszne / ciekawe. Samo komentowanie ich i rozkminianie kryjących się za nimi nawiązań i metafor potrafi dać masę radości.

 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem