Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2017, 22:11   #1
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
[Conan BRP] Skarbiec Thedipidesa


Numalia, drugie co do wielkości miasto w potężnym królestwie Nemedii. Dom dla niemal pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców, wśród których znajduje się wielu bogatych i wpływowych kupców. Jednym z nich był Thedipides, wokół którego osnuta jest ta opowieść...

Zaproszenie na kolację było zupełnie zaskakujące. Po pierwsze dlatego, że kolacja miała mieć miejsce w Czerwonym Kruku, jednej z lepszych gospód położonych przy Peliańskiej Drodze - głównej arterii miasta. Po drugie, że osobą zapraszającą była nieznana bliżej Catalina, sądząc po imieniu, Zamoryjka.

Przy wejściu wystarczyło powołać się na imię Zamoryjki, aby natychmiast zostać z honorami zaprowadzonym do osobnego alkierza, znajdującego się na tyłach gospody. Czekająca tam czarnooka piękność w wysadzanej srebrnymi cekinami, błękitnej sukni opinającej powabne kształty, zaprosiła do stołu i oświadczyła, że do interesów przejdą po obiedzie. A ten ciągnął się i ciągnął - po przystawkach podano zupy, potem przekąski, w końcu danie główne i dwa desery, wszystko suto zakrapiane winem. Jak podkreślała Catalina, wszystko na jej koszt. Ale jaki był tego cel?

- Co byście powiedzieli, gdyby w wasze ręce wpadł skarb należący do bardzo, bardzo bogatego człowieka? - zapytała Zamoryjka, gdy wszyscy rozsiedli się wygodnie. - Mam dostęp do pewnych informacji, które mogą zapewnić Wam wejście do pewnego skarbca, nie gdzieś w dziczy, ale tu, w sercu miasta. Skarbca pełnego złota, klejnotów, jedwabiów i... - ściszyła głos. - Artefaktów o mistycznych mocach.

- Po przeciwnej stronie miasta mieszka kupiec Thedipides. W swoim domu ma sekretną komnatę, gdzie trzyma większość bajecznego majątku jaki zgromadził - nie wiem gdzie ów skarbiec się znajduje, ale widziałam jak szybko był w stanie pochwalić się znacznymi ilościami złota i równie szybko je schować.

- Ale - Catalina nachyliła się nad stołem, ponownie zniżając głos. - Thedipides to czarownik. Posiada ludzkich strażników, ale poza tym zabezpieczył swoją posiadłość zaklęciami, uniemożliwiającymi wejście tym, którzy nie posiadają właściwego amuletu. Nie znam nikogo, kto próbowałby wejść do jego domu bez tego magicznego symbolu, ale słyszałam opowieści...

- Mogę zaopatrzyć Was w owe amulety - przyspieszyła podniecona. - Wiem też jak uniknąć strażników. Nie wiem tylko gdzie dokładnie znajduje się wejście do skarbca. Pomogę Wam dostać się do środka, ale to Wy musicie znaleźć tajemną komnatę. Wszystko czego chcę w zamian, to połowa złota, które wyniesiecie z domu Thedipidesa. Całą resztę możecie zatrzymać!


***

Sonda wykazała, że zainteresowanie jest, więc jest i rekrutacja.

Dla przypomnienia:

Cytat:
Napisał xeper Zobacz post
Mam zamiar w tym roku poprowadzić sesję osadzoną w Erze Hyboryjskiej, czyli w uniwersum Conana stworzonym przez REH'a. Zastanawiałem się długo nad mechaniką i mój wybór padł na BRP Chaosium, a to za sprawą tej strony Lisia Nora - Conan BRP. Od strony mechanicznej wszystko, poza stworzeniem postaci pozostawałoby po mojej stronie; nie planuję używać google doca, a posty preferuję raczej krótkie do średnich z dużą częstotliwością odpisów, tak jak w sesjach Wewnętrzny Wróg i Wschodzący Cień.
Postacie tworzymy wg wzoru:

1. Nacja
Cytat:
Wybierz nacje swojej postaci. Od wyboru uzależnione są bonusy kulturowe, jakie zostaną doliczone do wybranych atrybutów i umiejętności. Wybór nacji ma także wpływ na wyznawaną przez postać religię.
2. Atrybuty
Cytat:
Rzuć 7 razy 2K6+6 i zapisz wyniki. Następnie przydziel je wedle własnych preferencji do następujących atrybutów: Strength (STR), Constitution (CON), Size (SIZ), Intelligence (INT), Power (POW), Dexterity (DEX) oraz Appearance (APP).
  • Możesz przenieść pomiędzy atrybutami łącznie 3 punkty. Żaden z atrybutów nie może być większy niż 21.
3. Magiczne moce
Jeśli ktoś zdecyduje się na grę postacią czarującą, to niech da znać, omówimy szczegóły, takie jak mechaniczna strona tego przedsięwzięcia i style magii, jakie są dostępne. Teraz tylko taka uwaga - aby rzucać czary, postać musi mieć atrybut POW na poziomie co najmniej 16.
4. Wiek
Cytat:
Minimalny wiek dla bohatera wynosi 17+1K6.
  • Gracz może podnieść wiek postaci. Za każde 10 lat powyżej wylosowanej wartości otrzymuje dodatkowe 30 punktów na umiejętności profesyjne.
  • Zaawansowany wiek wpływa na wylosowane atrybuty. Za każde 10 lat powyżej 40stu postać traci 1 punkt z STR, CON, DEX lub APP (wybór gracza). Za każde 10 lat powyżej 70ciu postać traci trzy punkty ze wspomnianych atrybutów.
5. Profesja
Cytat:
Należy wybrać profesję z zestawienia zawartego w settingu. Gracz musi przeznaczyć choć 5 punktów na każdą z umiejętności profesyjnych.
6. Umiejętności [Spis umiejętności dostępnych w settingu]
Cytat:
Postać otrzymuje 325 punktów do wydania na umiejętności profesyjne.
  • Kolejne INT x 10 punktów otrzymuje na umiejętności kulturowe, czyli dowolne z wymienionych przy opisie nacji wybranej przez gracza.
  • Żadna z początkowych umiejętności nie może być wyższa niż 75 % w przypadku profesyjnych i 50 % w przypadku kulturowych.
  • Umiejętność „Status” przyjmuje początkową wartość równą 15 %, co ma symbolizować początkową reputację, sławę czy klasę społeczną bohatera. Wysokość „Statusu” jest modyfikowana tylko przez wybraną przez gracza profesję.
7. Szczegóły
Cytat:
– Ustal ekwipunek, uzbrojenie i opancerzenie postaci, kierując się profesją postaci:
  • Zestaw ubrań charakterystyczny dla reprezentowanej profesji.
  • Gotówka i osobiste drobiazgi ustalane na podstawie poziomu bogactwa postaci wynikającego z profesji.
  • Osobisty przedmiot symbolizujący relacje postaci z rodziną, przyjaciółmi, miejscem pochodzenia etc.
  • Narzędzia i ekwipunek niezbędny dla wybranej profesji.
  • Po jednym egzemplarzu broni, którą włada bohater na poziomie powyżej 50 %.
W tym temacie zgłaszajcie, kto kim chce grać, żeby uniknąć dublowania postaci.

Po więcej szczegółów odsyłam do strony, z której pozwoliłem sobie cytować, czyli tu. Jakby autor to czytał,to wielkie podziękowania.

Rekrutacja potrwa tydzień, do 14.01.2017.


Yagkoolan yok tha xuthalla!
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 08-01-2017 o 21:51.
xeper jest offline