Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2007, 21:35   #21
Malkav3
 
Reputacja: 1 Malkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodzeMalkav3 jest na bardzo dobrej drodze
Jakby to powiedzieć wole traktaty w oryginale Ciężko się tłumaczy ale warto :P Wiesz jak się tym bawisz w praktyce (nie wiem czy ty to robisz, czy nie) to przynajmniej ja odczuwam w tym finezję. Czytałem inne traktaty, tłymaczone na niemiecki, angielski, polskie też. tego o starciach w Outmerze nie znam jak możesz podesłać było by fajnie.
Co do Michałka czytałem trochę dawno temu.
Przyznaję się może nie przekonałem ale ciężko czasem spisać całą swą wiedzę, pewne rzeczy pozostają w pamięci, a ciężko je wykorzystać. Może jak postudiuje trochę o Katanie to więcej napiszę.
Tak czy siak miło było, jednak pewnie cechy jak chrakter osób mają wpływ na pojmowanie, działa to jak pryzmat. Pewne rzeczy przyjmuje, inne nie. Ja tak kiedyś miałem tak, że katana była dla mnie cudem, jednak przeszło to z czasem i w miarę zapoznawania się z historią uzbrojenia nam bliższą. Zauważyłem że oba te miecze są podobne, a wpływ na nie miała jedynie kultura, która pociąga wszystkich do mało znanej nam Japonii. Dzięki za dyskusję i mam nadzieję że niebawem dorwę jakieś dobre ksiązki o Japonii.
 
__________________
"Życie zaczyna się po śmierci"

"Vivant omnes virgines
Faciles, formosae"

Ostatnio edytowane przez Malkav3 : 27-05-2007 o 21:38.
Malkav3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem