Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2017, 13:37   #7
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Grave Witch Zobacz post
Czy można prosić o ciut więcej informacji na temat sytuacji panującej w mieście?
Wszystko toczy się życiem codziennym, choć nastroje są trochę takie, jak podczas okupacji. Spokojnie, ale zwykle nawet podczas zabaw gdzieś z tyłu głowy siedzi niepokój.
Kolejna różnica jest taka, iż na ulicach jest więcej policji niż zwykle, zaś każdy obywatel ma obowiązek okazać żądane wspomnienie, gdy funkcjonariusz zechce je obejrzeć. Do tego celu służy terminal policji od Memorize, który ludzie nazwali Szperaczem. Nazwa się przyjęła, choć nie jest oficjalna. Ale kogo to obchodzi?
Od czasu do czasu policja wchodzi do mieszkań, ale nie jest to częsty widok.


Cytat:
Napisał Corrick Zobacz post
Powiem tak, wygląda przepysznie - postaram się wysłać KP w niedługim czasie, choć pewnie wcześniej zasypię gradem pytań
Pewnie, jakby coś się pojawiło, to wal


Cytat:
Napisał Mike Zobacz post
Po co więzienie skoro skasowano więźniom pamięć?
W celu ochrony zdrowia i życia więźnia. Przestępcy mają swoich przyjaciół, ale również wrogów, którzy wciąż mogą pamiętać zaszłości. A taki więzień jest naiwny i bezbronny jak dziecko.
Poza tym mógłby nieświadomie spowodować zagrożenie. Przykładowo, jeśli dość późno zdobył doświadczenie z ogniem, to byłoby dość słabo, gdyby nabył je ponownie wywołując pożar we własnym pionie
Nie mówiąc już o tym, że kiedy zakończy się wyrok, łatwiej jest zwrócić wspomnienia osobie, która jest na miejscu niż ściągać ją z drugiego końca świata.


Cytat:
Napisał Lomir Zobacz post
Mam pytanie co do postaci - mamy być zwykłymi mieszkańcami miasta, bez żadnych powiązań z policją albo Errorystami. Czyli taki np. nauczyciel i tyle, tak? Fabuła sama nas wciągnie?
Akurat funkcja nauczyciela wymaga dopowiedzenia pewnej kwestii. Szkoła pełni raczej zadanie instytucji pilnującej wykształcania się ścieżek neuronowych w mózgu. Całkiem spory pakiet danych dzieciak otrzymuje już na start. Musi tylko wejść w menu Sensena, wyszukać tam odpowiednią informację i użyć jej. Proces zapamiętywania działa niezmiennie. Im więcej powtórzeń, tym lepiej się pamięta, a wciąż korzystanie z informacji zawartych w mózgu jest najefektywniejszym sposobem korzystania z wiedzy. Dzisiaj dzieciaki narzekają: "Po co mam to pamiętać? Przecież w każdej chwili mogę sprawdzić to w internecie!", a w sesji występuje identyczna formułka: "Po co mam to pamiętać? przecież w każdej chwili mogę sprawdzić to w Sensenie!". Mózg wciąż działa podobnie, czyli jego ogólna sprawność podnosi się wtedy, gdy posiada rozmaite ścieżki neuronowe.
Taka jest obecnie funkcja szkoły.

A przechodząc do właściwej części pytania, to tak. Zwykły człowiek z różnymi problemami / radościami. Mogą być małe: zepsuty samochód / premia w pracy. Mogą być duże: dług u lichwiarza / narodziny dziecka.
Aczkolwiek nie wykluczam też pracy w jakieś korporacji. Przykładowo wysoko postawionego bankiera

Edycja:
W zasadzie, to rzeczywiście mógłbym mieć zastrzeżenia wyłącznie co do członka służb porządkowych i Errorystów. Reszta jest ok, a szczególnie ważne osoby do konsultacji ze mną
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.

Ostatnio edytowane przez Alaron Elessedil : 26-01-2017 o 13:53.
Alaron Elessedil jest offline