Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2017, 20:57   #5
dzemeuksis
 
dzemeuksis's Avatar
 
Reputacja: 1 dzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputacjędzemeuksis ma wspaniałą reputację
Ardel
Ze mnie jest taka dziwna bestia, że im prościej tym lepiej. Ten ZIM wygląda super, ale i tak pewnie po niego nie sięgnę, bo mnie do tego typu organizowania notatek (nie tylko do sesji, ale w ogóle życia) całkowicie wystarcza workflowy.com.

Anonim
W ogólności masz rację, ale. Wszystko zależy od sytuacji / przyjętej konwencji / założeń sesji technicznych / założeń organizacyjnych / ilości graczy / itd. w różnych kombinacjach. To, o czym piszesz, łatwe i względnie naturalne przy stole, do zrobienia na docu, na forum może być źródłem blokady - jeśli ktoś ma czas odpisać raz na kilka dni, podobnie jak jego rozmówca, a tu nagle musi prowadzić dialog (bo nawet jeśli wszystko dokładnie zrelacjonował, to pojawiły się dodatkowe pytania), to sesja staje w miejscu, pozostali gracze czekają, bo dwóch innych sobie coś tam rozmawia w tempie odpis co kilka dni. W takiej sytuacji jest to zwyczajnie niepraktyczne i jeśli założenie sesji mówi o tym, że postacie stanowią zespół, to domyślnie wygodnie jest założyć, że dzielą się informacjami w każdej wolnej, niekoniecznie rozgrywanej w sesji chwili (wychodzenia za potrzebą kilka razy w ciągu dnia też nie rozgrywasz, prawda?).

Kolejna rzecz to taka, że ja piszę często spersonalizowane posty, jednocześnie nie chce mi się powtarzać. Jeśli odpisałem komuś, kto zapytał, jakie zapachy czuje, że śmierdzi gównem, to już nie powtarzam tego w odpisie dla gracza, którego postać stoi obok i pewnie czuje to samo, ale o to nie pytał. Jeśli czytasz tylko odpisy dedykowane swojej postaci, to umyka Ci masa istotnych informacji o wydarzeniach, w których de facto bierzesz czynny lub bierny udział.
 
__________________
Jedyna potrzebna moc to ta, która pozwala powstać po upadku.
dzemeuksis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem