Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-01-2017, 10:27   #8
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Uh. Trochę pobawiłem się bibisco i odkryłem następujące wady:
- decyzja o tym, czy ktoś jest bohaterem głównym czy pobocznym jest ostateczna. Po utworzeniu takiego bohatera nie da się już go inaczej zaszufladkować.
- kategoria "czas sceny" właściwie ma sens jeżeli tworzy się sceny w "przepastnej" historii USA: każde dziesięciolecie to jeden klik. Przestałem klikać jakoś tak przy latach 40 XIX wieku. Nie da się ręcznie wpisać czasu. Chciałem wpisać 0, ale nic z tego.
- kategoria "miejsce sceny" jest zgodna z formalistycznym podejściem to jest jedna scena nie może być w dwóch miejscach. Może i racja, ale pomocnym byłoby, gdyby jednak można było sobie dodawać dowolną ilość miejsc, bo bohater opowiada na przykład o geografii państw ościennych stojąc w klasie...
- szczegółowe pytania o wygląd trochę przypomniały mi FATAL RPG. Trochę, bo nic nie jest tak dokładne jak FATAL RPG
- nie da się stworzyć grupowego bohatera głównego

Chyba pozostanę przy excelu, ale jeszcze cośtam popatrzę z bibisco jak będę miał więcej czasu... wypróbuję chociażby z Żulem Zaciemnienie jak to będzie wyglądało jak powklejam do bibisco... hmm...
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem