Wątek: Gry wojenne
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2017, 22:02   #6
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Eterard Zobacz post
Już wyjaśniam... chciałbym zasymulować "atak obcych".
Do rozegrania byłoby kilka scenariuszy przybycia obcych na ziemie:
1. Zdobycie pewnego zasobu.
2. Wybudowanie pewnej konstrukcji.
3. Osiedlenie się.
4. Pomoc w rozwoju.
5. Obcy proszą o pomoc w wojnie z inną wysoko rozwiniętą cywilizacją.
6. Obcy są na wymarciu z pewnego powodu.
7. Cel naukowy.
8. Założenie bazy wojskowej.
9. Inny.. do dyskusji

Gracze byliby podzieleni na dwie drużyny obcych i ludzi.
By zachować skalę rozwoju cywilizacji i jednocześnie nie fantazjować na temat możliwych kierunków rozwoju technologii zakładam, że:
1) Ludzie zamieszkują jeden kontynent na ogromnej planecie i z jakiegoś powodu nie są wstanie swoimi okrętami wypłynąć poza pewien obszar wokoło.
2) Ludzie dysponują technologią z roku 1917.
3) Obcy przybywają na kontynent ludzi z ograniczonymi zasobami.
4) Obcy dysponują technologią współczesną, tj. z 2017 roku - brak broni eksperymentalnych.. tylko technika o której obecnie wiadomo.

Jaki scenariusz jest realizowany wiedzą tylko Obcy.

Członkowie drużyn konsultują i ugadują między sobą działania.. i podsyłają MG, który ocenia ich rezultat i lokuje na osi czasu. Wydarzenia minione, o których wiedzą obie strony będą publikowane na forum.
Gra na forum zawiera jawne deklaracje graczy, więc twój pomysł z tym nie będzie działał. Kiedyś grałem (2 razy) i prowadziłem (1 raz) gry taktyczne przez PW, twoje jest jednak o wiele bardziej skomplikowane. W taktycznej wrzucaliśmy co pewien czas odpisy MG o sytuacji dla wszystkich (słyszeli wybuchy i strzelanie i takie tam). Nie wiem co tutaj miałbyś wrzucać oprócz informacji dla Obcych, gdy całe stulecie sprzętu szpiegowskiego podłożą biednym frajerom z technologią 1917 roku...

Pomysł ciekawy.
 
Anonim jest offline