Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2017, 20:06   #8
Hazard
 
Hazard's Avatar
 
Reputacja: 1 Hazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputacjęHazard ma wspaniałą reputację
Tak.

Jeżeli ktoś przykłada wagę do tego co pisze, to zdecydowanie jest w stanie poprawić swoje umiejętności pisarskie. Napisanie posta kiedyś zajmowało mi zdecydowanie więcej czasu niż teraz i często było to dla mnie mordęgą. Potrafiłem przez dwie godziny męczyć się z jednym postem, a następnie całości go kasować, bo uznawałem, że jest tragiczny. Teraz zaś pisanie przychodzi mi naturalnie i wcale nie wiąże się to z gorszą jakością. W porównaniu do swoich pierwszych postów również widzę poprawę. W sumie jestem nawet ciekaw, jak wyglądałby by moje posty, gdybym spędził nad nim tyle samo czasu co na początku...
W tym może być pułapka i problem dlaczego osoby, które piszą wiele lat nie poprawiają swojego warsztatu. W pewnym momencie po prostu przestają się starać i robią wszystko automatycznie. Sam się w sumie często łapię na tym, że piszę "by było" albo "by pchnąć jakkolwiek fabułę".

Może to nie jest jakoś specjalnie miarodajne, ale mogę jeszcze wspomnieć o moich dosyć wysokich wynikach matur z polskiego. W kwestii wypracowań zawsze zgarniałem pełną pulę jeżeli chodziło o styl, tak więc te wszystkie lata na Li nie poszły w las. No i teraz lanie wody na studiach przy różnych kolokwiach wielokrotnie się przydało

Oczywiście, w kwestii wyrobienie stylu, trzeba nie tylko pisać, ale też czytać. Ale to już nie na temat.
 

Ostatnio edytowane przez Hazard : 03-02-2017 o 20:09.
Hazard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem