Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-02-2017, 22:06   #16
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Kawalorn Zobacz post
Skoro zapraszasz do testowania, to może byś wrzucił arkusz kalkulacyjny, a nie tylko przykładowy .pdf?
A tak poza tym, z pewnością taki arkusz może ułatwiać życie.
Już wrzucam. (loading...) Wolałem się upewnić, czy temat żyje.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1999381/D002.xlsx

Cytat:
Napisał kinkubus Zobacz post
Ja chętnie przetestuję, to nie będę musiała robić własnego :P

Po tym jak skasowali karty z Myth Weaver, szukałam czegoś na Gdoca do wrzucenia. Dobre wyczucie czasu, Ril
Oto mi właśnie chodzi, żeby inni mogli z niej korzystać. Szczerze mówiąc, nie wszystkie zasady z SRD zdążyłem zaimplementować, ale ewentualni testerzy będą mieli realny wpływ na kolejność, w jakiej to zrobię. I tak będę pracował nad tą formatką, bo sam jej potrzebuję, jednak pewne rzeczy mogę przyspieszyć w zależności od Waszych potrzeb.

Na tym etapie może nie będę podawał, co w tej formatce działa, a co nie, bo musielibyśmy omawiać cały podręcznik. Przy najważniejszych komórkach wyświetlają się komentarze z opisem, co jest do nich wliczone. Zostawię kilka wskazówek.

Krótka instrukcja:
Od czasu wczorajszego PDF-a trochę dopakowałem przykładową postać, żeby lepiej pokazać różne dostępne funkcje. Zamiast Wjk 1 mamy teraz wieloklasowca: Wjk 2 Cza 2 Łtr 4 Kpn 1. Możecie usunąć te klasy i wpisać własne (muszą tu być jednak wpisane oficjalne skróty z SRD, czyli Łtr, Drd, Pal itd.)

1. Jak wybrać dla postaci nowy ekwipunek.
W zakładce "Przedmioty" jest kolumna B, w której należy określić liczbę przedmiotów danego rodzaju, które mają się znaleźć w ekwipunku postaci. Jeśli chcecie pozbyć się wszystkich przedmiotów z ekwipunku, wystarczy usunąć z tej kolumny wszystkie liczby.

2. Jak wyposażyć postać w broń, zbroję i inne akcesoria.
W głównej zakładce w komórkach A179:A208 należy wpisać liczbę od 1 do 18, która określi, jaką rolę ma pełnić dany przedmiot w rynsztunku (szczegóły w komentarzu w komórce A178). Jeśli wybierzesz broń, należy przejść do punktu trzeciego.

3. Jak określić, którą dłonią postać używa broni.
Należy wpisać odpowiednią liczbę w pola X23:X38. Dokładne zasady są wyjaśnione w komentarzu w komórce X22. Jest tu uwzględnionych wiele wariantów, ale w uproszczeniu można przyjąć, że "0" to broń jednoręczna, "1" to broń używana w głównej ręce (w walce dwoma orężami), "2" to broń drugorzędna" (w walce dwoma orężami), "3" to broń używana oburącz.

4. Modyfikatory testów ataku.
W komórkach AD27:AE27 wyświetlają się premie do ataku przykładowej broni. Wybrany oręż to Krasnoludzki topór. Na końcową sumę premii do ataku wpływa 19 różnych modyfikatorów (wymienione w komentarzu), lecz w tym przypadku tylko 4 mają zastosowanie i są to:
- bazowa premia do ataku [+6],
- premia z siły [+2]
- atut skupienie na broni [+1]
- kara do ataku za walkę dwoma orężami [-6: wartość tej kary jest też podana osobno w kolumnie AI]
(Wypisałem wszystkie modyfikatory dla tej broni zaraz po prawej, w kolumnie AR, abyście mogli sprawdzić działanie tych modyfikatorów na innych broniach).

Na razie może tyle.
 
Ril jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem