Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-02-2017, 11:00   #1
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
[18+ Warhammer 2 ed. Sandbox] - W błocie, krwi i piwie!: całus Khorne'a

Pewni gracze:
  • Nortrom - krasnolud; weteran libacji alkoholowych
  • Santorine - człowiek; najemnik, którego celem życia jest złoto
  • Goel - człowiek, Ungoł; ochlej i "jebaka"
  • Icarius - człowiek; na drodze do tytułu rycerskiego

Zgłoszenia:
  • Komtur - człowiek; zwiadowca z kuszą pistoletową
  • Fyrskar - człowiek
  • Gargamel - niziołek; dziwaczna hybryda rybaka i niziołka
  • kinkubus - elf; zwiadowca w masce
  • Reinhard - człowiek, Ostland
  • Suchoklates - człowiek, Norsmen


W błocie, krwi i piwie!
całus Khorne’a

18+ (brutalizm, cynizm, brudyzm i ohydyzm)

Sesja ta jest kontynuacją Błotka. Jednak zapraszam wszystkich chętnych, którzy będą chcieli się dołączyć. Jakie warunki rekrutacji, świat i wszystko inne – o tym poniżej.

W Salkalten mówi się o rosnących siłach Bogoslava Tommasa. Podobno ośmioosobowe grupy zdziczałych ludzi z wyciętymi na czołach czaszkami z kilku kresek pałętały się po drogach i napadały na kupców, chłopów i podróżników. Wedle plotek w samym Salkalten działają szpiedzy tego kultysty – wszak dziecko Wunfredy urodziło się martwe z dwoma nosami, a stary Johan, człowiek o końskim zdrowiu, nagle skarlał i zdechł pijany w rynsztoku.

Z nad granicy kislevskiej dobiegają niepokojące wieści o mnożących się na potęgę trollach i zielonoskórych. Szczęście, że nie w naszym świętym Imperium. Niechaj poganie, co czczą włochatego niedźwiedzia i swoje owłosione kobiety się tym przejmują.

Podobno jakaś grupa szaleńców wybrała się, by splądrować przeklęty statek na wschód jeszcze od Verborgenbucht. To ci dopiero głupie gadanie. Przecież wiadomo, że tam teraz cała horda orków siedzi. Morrze, niech ci głupcy spokojnie leżą w twoich ogrodach, żebyśmy nie musieli na takich durniów patrzeć. Jeszcze ktoś okrasił te plotki fantazjami, jakoby tam nieumarli byli! Nieumarli, ha! Pewnie jeszcze im wróżka pokazała cycki, zakręciła tyłeczkiem wielkości kciuka i pomogła tych nekrocośków pokonać…

Ale jedno jest pewne. Źle się dzieje, mój drogi, w Ostlandzie. Ale wypijmy za ten nasz piękny kraj. Wypijmy za Salkalten, za księcia von Raukowa! W błocie, krwi i piwie!




Świat i miejsce

Rzecz dziać się będzie w Ostlandzie w roku 2523. Ostland jest spustoszony po wojnie z Archaonem, liczne bandy Chaosu, zielonoskórych, dezerterów czy rajdy Norsmenów. Mapa podzielona będzie na heksy, których zawartość w większości będzie zgadzać się z warhammerowym światem, jednak mogą występować odstępstwa – raz, że to sandbox i losowość będzie duża, dwa, że niekoniecznie mi się wszystko w podręcznikach podoba. No i Wy będziecie mieć dużo przyjemności z eksploracji.

Obecnie odkryta mapa:



Co ważnego w Ostlandzie?
Książę-Elektor Valmir von Raukov wciąż nie poradził sobie z odzyskaniem utraconej ziemi. Wolfenburg to nadal wielkie gruzowisko, południowe miasta: Wurzen, Csenger i Dorog oraz odbudowane Zundap przeszły we władanie Talabeklandu. Nowa stolica - Salkalten, tymczasowa już przez rok, boryka się z brutalnymi najazdami Norsmenów i na dodatek Książę-Elektor Theoderic Gausser ubiega się o prawa do miasta i całych Północnych Kresów. Do tego wszystkiego coraz więcej słychać o Bogoslavie Tommasie, potężnym kultyście Khorna, który plądruje wszelkie powstające obozowiska i wioski.



Mechanika

Mechanicznie wszystko będzie zgodne z zasadami WH 2ed., oprócz następujących zasad:
- niszczenie opancerzenia
- niszczenie broni
- leczenie ran - Zmiana!
- trafienie w głowę
Zmiany będą opisane na dole posta.



Odpisy i prowadzenie

Trzy dni dla Was, trzy dni dla mnie. W przypadku walk i ewentualnych dialogów na docu (tak, korzystamy z dokumentów Google) przyspieszamy tak bardzo, jak to jest możliwe. Jak dotąd się sprawdzało i narzekań nie było. W tychże dokumentach utworzone są Wasze karty postaci, niejawne dla innych, no bo czemu nie mielibyście okradać swoich współtowarzyszy? A lepiej, żeby tego nie widzieli, prawda?

Rzuty kostką wykonuję ja, w przypadku walki podaję wszystkie wyniki, w przypadku zwykłych testów raczej tego nie robię. Chyba że będziecie chcieli. Co do punktów szczęścia, to wykorzystujemy je automatycznie w walce do parowania ciosów i w przypadku, gdy ktoś będzie chciał je wykorzystać (wtedy mi proszę to deklarować: Wulf skradać się będzie, by okraś nieświadomego strażnika (w przypadku niepowodzenia wykorzystuję do 2 punktów szczęścia)). I jeżeli zdarzy się, że będziecie chcieli się rozejść w cztery strony świata, pobić, pookradać, czy pomordować nawzajem – nie będę Wam zabraniał. Jak dotąd się to nie wydarzyło, ale czemu by nie?



Zgłoszenia

Będzie to bardzo długa rekrutacja, przez wzgląd na to, że chcę sobie zrobić przerwę od prowadzenia Młotka. Będziecie mieli czas się zgłaszać do końca marca, a sesja wystartuje jakoś w kwietniu. Potrzebować będę jakichś 2 graczy.

Zgłaszacie mi chęć uczestnictwa (do końca lutego), ja wysyłam Wam wylosowaną postać, możecie skorzystać z Łaski Shallyi. Jako bonus otrzymacie k6-3 punkty obłędu, 1200 PD i 120 złotych koron. Oczywiście wybieracie rasę czy też pochodzenie, jeżeli chcecie.

Dalej musicie opisać wygląd i charakter postaci oraz to, jak zdobyła swoje punkty obłędu (o ile jakieś będą). Wysyłacie mi to. Na początku marca wybiorę kilka kart, które mi najbardziej podejdą i przechodzicie do etapu drugiego rekrutacji.

Tu zacznie się zabawa – wraz z aktualnymi graczami ustalicie sobie historię. Jak się poznaliście w Salkalten, co tam robiliście i jakie są wasze relacje. Mam nadzieję, że na początku tej rekrutacji obecni moi gracze opiszą pokrótce swoje postaci, żebyście wiedzieli na co się piszecie.



Zmiany mechaniki

Niszczenie opancerzenia

Nowa statystyka: zniszczenie. Odzwierciedla aktualny stan pancerza. Im niżej, tym lepiej. Standardowy pancerz ma zniszczenie równe 1, pancerze dobrej jakości mogą mieć tę statystykę nawet ujemną, natomiast kiepsko wykonane mogą zaczynać od 4.

Kiedy może zostać uszkodzony pancerz?
- trafienie krytyczne
- trafienie bronią przebijającą
- trafienie obrażeniami większymi od 12 (przed redukcją obrażeń)
- trafienie krytykiem (Furią Ulryka)

Żeby sprawdzić, czy pancerz został uszkodzony wykonuje się rzut k10. Jeżeli wypadnie wartość mniejsza lub równa aktualnemu zniszczeniu pancerza, zostaje on uszkodzony (PZ zmniejsza się o 1). Następnie, bez względu na to, czy został uszkodzony, czy nie, zniszczenie wzrasta o 1 do czasu naprawienia.

Zniszczenie wzrasta także, gdy o pancerz się nie dba.


Niszczenie broni

Nowa statystyka: zniszczenie. Dokładnie tak jak przy pancerzach.

Kiedy można uszkodzić broń oraz tarczę?
- sparowanie ciosu zadającego 12 obrażeń
- sparowanie szaleńczego ataku
- sparowanie Furii Ulryka
- broń zostaje sparowane łamaczem mieczy i przegrany zostaje test krzepy (zwiększ uszkodzenie o 3 i dopiero wykonaj test na zniszczenie)

Tak jak w przypadku uzbrojenia wykonuje się rzut k10 – mniejszy lub równy zniszczeniu to złamanie czy inne pękniecie broni, większy nic. Potem zwiększa się zniszczenie o 1 punkt

Oczywiście niedbanie o broń także zwiększa zniszczenie.


Leczenie ran – zmiana!

Udany test leczenia tuż po walce przywraca k6 punktów żywotności, maksymalnie połowę tego, co postać w tej walce straciła. W przypadku postaci ciężko rannej przywraca po prostu 1 pż.

Jeżeli test leczenia wykonywany jest dłuższy czas po walce, albo walki nie było, to w przypadku postaci lekko rannej zwiększa regenerację pw dwukrotnie (albo trzykrotnie w przypadku „bardzo” udanego rzutu albo zastosowania dodatkowych remediów, jak np. ziół). W przypadku postaci ciężko rannej pozwala regenerować 1 pż dziennie.

Postaci ciężko ranne znacznie ciężej wyleczyć, stąd test leczenia utrudniany jest o 10 w przypadku 2 pż, 20 w przypadku 1 pż i 30 w przypadku 0 pż. Leczenie trafień krytycznych opisane jest w Zbrojowni Starego Świata i tego się trzymam (tabela 9-6).


Trafienie w głowę

Tutaj nic odkrywczego. Każde trafienie w głowę to 2 dodatkowe obrażenia. Warto nosić hełm.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...


Ostatnio edytowane przez Ardel : 21-02-2017 o 20:50. Powód: estetyka
Ardel jest offline